Bojovnice proti ošizeným dálnicím kandiduje do Senátu. Hádejte za koho

08.06.2014 18:05

Za zelené nebo s jejich podporou bude do Senátu kandidovat advokát Václav Láska, bývalá zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová a expertka na dopravní stavby Miloslava Pošvářová. Společně s lidovci zelení podpoří také bývalého rektora Karlovy univerzity Václava Hampla, který by měl v Praze usilovat o přízeň voličů jako nezávislý kandidát. Kandidáty dnes schválila republiková rada strany.

Bojovnice proti ošizeným dálnicím kandiduje do Senátu. Hádejte za koho
Foto: Daniela Černá
Popisek: Propagační náramky, perníčky a zelený čaj

Dalším kandidátem bude náměstek hejtmana Libereckého kraje Josef Jadrný. První místopředsedkyně strany Jana Drápalová, která zelené po dnešní rezignaci předsedy Ondřeje Lišky vede, řekla, že strana zároveň schválila dohodu o spolupráci s KDU-ČSL. Zelení a lidovci budou některé kandidáty nominovat společně. Kromě Hampla budou společně podporovat také Lásku, Seitlovou a Jadrného.

Liška doufá, že se zeleným podaří po podzimních volbách vytvořit v Senátu vlastní klub

Pošvářová novinářům řekla, že by v Senátu ráda pokračovala v boji proti korupci v oblasti dopravních staveb. Jadrný by se rád zaměřil na legislativu, mimo jiné na zákon o odpadech či horní zákon.

Liška doufá, že se zeleným podaří po podzimních volbách vytvořit v Senátu vlastní klub, na který je potřeba nejméně pět senátorů. Zelení zatím v horní komoře mají bývalou místopředsedkyni Ústavního soudu Elišku Wagnerovou a na společné kandidátce zelených, Pirátů a lidovců byl před dvěma lety zvolen také bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek.

Láska bude kandidovat ve volebním obvodu, který zahrnuje Prahu 5, Hampl v Praze 1, Seitlová v Přerově, Pošvářová v obvodu Brno-město a Jadrný v České Lípě. V Hradci Králové bude za zelené kandidovat Pavel Křížek a v Pelhřimově Stanislav Kovář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…