Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

20.02.2018 8:14

Malba lebky a nápis Zeman z hrobu nyní „zdobí“ vrata brněnského divadla Husa na provázku. Divadlo, jež je spojováno například s herci Miroslavem Donutilem či Bolkem Polívkou, malbu od streetartového umělce Tima zatím neplánuje odstranit. Píše o tom server iDnes.cz.

Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD.

Kresba je na vratech divadla už od čtvrtka. Nejde o první výtvor, který se na místě objevil – na bočních vratech divadla v ulici Petrská se již dříve objevila podobizna Miloše Zemana s nápisem „prezident může být kdokoliv“, rovněž od malíře Tima.

Anketa

Který z následujících ústavních činitelů by měl odejít z veřejného života?

hlasovalo: 11376 lidí

Původní text ZDE

Umělecký šéf divadla Miroslav Oščatka se netají tím, že divadlo během prezidentských voleb podporovalo Jiřího Drahoše, a tak vystavení díla umělce Tima rádi v prostoru divadla umožnili. 

„Mloš Zeman je muž, který mě inspiruje dlouhodobě sledováním toho, kam až to může člověk dopracovat. Mám radost, že naše společnost je v rámci inkluze schopna zvolit do svého čela někoho, jako je on,“ zmínil pak k tvorbě Timo. 

K celé věci se na svém facebookovém profilu vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Nenávistná tzv. elita pokračuje v rozdělování společnosti,“ napsal.

Divadelníci z Husy na provázku svůj politický názor nevyjadřují poprvé. Před dvěma lety totiž například vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky, čímž vyjádřili solidaritu skupině Ztohoven. Ta v roce 2015 vyvěsila na Hradě červené trenýrky místo prezidentské standarty. 

„Česká společnost je znovu v důležité době, buď začneme různé věci zakazovat, řešit silou, anebo – což je naše představa – je budeme řešit v demokratickém dialogu,“ zdůvodnil tehdy svůj krok umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek. Psaly o tom Novinky.cz.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za to může Václav Klaus. Bývalý eurotajemník Prouza vykládal lidem, jak dopadneme, když nebudeme mít rádi EU

16:55 Za to může Václav Klaus. Bývalý eurotajemník Prouza vykládal lidem, jak dopadneme, když nebudeme mít rádi EU

REPORTÁŽ „Slováci jsou na tom dobře. Pokud tam vyhraje ve volbách jakákoliv strana, země zůstane pro…