Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

20.02.2018 8:14

Malba lebky a nápis Zeman z hrobu nyní „zdobí“ vrata brněnského divadla Husa na provázku. Divadlo, jež je spojováno například s herci Miroslavem Donutilem či Bolkem Polívkou, malbu od streetartového umělce Tima zatím neplánuje odstranit. Píše o tom server iDnes.cz.

Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD.

Kresba je na vratech divadla už od čtvrtka. Nejde o první výtvor, který se na místě objevil – na bočních vratech divadla v ulici Petrská se již dříve objevila podobizna Miloše Zemana s nápisem „prezident může být kdokoliv“, rovněž od malíře Tima.

Anketa

Který z následujících ústavních činitelů by měl odejít z veřejného života?

hlasovalo: 11580 lidí

Původní text ZDE

Umělecký šéf divadla Miroslav Oščatka se netají tím, že divadlo během prezidentských voleb podporovalo Jiřího Drahoše, a tak vystavení díla umělce Tima rádi v prostoru divadla umožnili. 

„Mloš Zeman je muž, který mě inspiruje dlouhodobě sledováním toho, kam až to může člověk dopracovat. Mám radost, že naše společnost je v rámci inkluze schopna zvolit do svého čela někoho, jako je on,“ zmínil pak k tvorbě Timo. 

K celé věci se na svém facebookovém profilu vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Nenávistná tzv. elita pokračuje v rozdělování společnosti,“ napsal.

Divadelníci z Husy na provázku svůj politický názor nevyjadřují poprvé. Před dvěma lety totiž například vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky, čímž vyjádřili solidaritu skupině Ztohoven. Ta v roce 2015 vyvěsila na Hradě červené trenýrky místo prezidentské standarty. 

„Česká společnost je znovu v důležité době, buď začneme různé věci zakazovat, řešit silou, anebo – což je naše představa – je budeme řešit v demokratickém dialogu,“ zdůvodnil tehdy svůj krok umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek. Psaly o tom Novinky.cz.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je arogantní, neplní úkoly! Pospíšil s Hřibem si vjeli do vlasů na ČT, ostře

11:56 Je arogantní, neplní úkoly! Pospíšil s Hřibem si vjeli do vlasů na ČT, ostře

V koalici hlavního města to vře. Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil stupňuje kritiku primátora Zd…