Boom s aplikacemi na analýzu rizik (NIS2). Pozor, které vybíráte

10.06.2024 10:10 | Zprávy

V oblasti kybernetické bezpečnosti hraje analýza rizik klíčovou roli při identifikaci a zmírňování potenciálních hrozeb pro informační systémy a data. Prováděním analýzy rizik mohou organizace účinně vyhodnocovat a určovat priority rizik, což jim umožňuje přidělovat zdroje a zavádět vhodné bezpečnostní kontroly.

Boom s aplikacemi na analýzu rizik (NIS2). Pozor, které vybíráte
Foto: Pixabay.com
Popisek: Hacker, ilustrační foto

To následně pomáhá minimalizovat dopady možných narušení bezpečnosti a zajistit důvěrnost, integritu a dostupnost citlivých informací. Není tedy překvapení, že se na trhu s aplikacemi na analýzu rizik roztrhl pytel.

Řešení NIS2

Předtím, než se pustíte k vývoji nebo jen k užívání aplikace na analýzu rizik, je dobré znát „šablonu“, podle které se musíte řídit k dodržení právních, bezpečnostních a ochranných požadavků.

Tu pro nás nyní představuje NIS2, aktualizovaná verze směrnice NIS (Network and Information Security) z roku 2016 rozšiřující oblast působnosti platné legislativy, která přináší nová pravidla, aby chránila kybernetický prostor před nečekanými útoky hackerů, a představuje tak významný krok vpřed v posílení kybernetické bezpečnosti v Evropě.

Česká republika, jakožto jeden z členských států EU, má tedy povinnost adaptovat tuto směrnici do svého právního řádu, proto se v průběhu roku 2024 stane součástí českého právního systému jako Zákon o kybernetické bezpečnosti. Je namístě být s ní obeznámen, obzvlášť pokud jste např. vedoucí společnosti nebo auditor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Komerční článek

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dopis rumunských umělců nezabral. Obávaný Simion ovládl první kolo

21:50 Dopis rumunských umělců nezabral. Obávaný Simion ovládl první kolo

Rumunský pravicový kandidát George Simion, spojenec amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle exit…