Bouřlivé studio u Moravce: Hulvát! poznamenal si nahlas na papír Vondráček. Vystrčil se zas rozpaloval kvůli Číňanům

07.06.2020 14:35 | Zprávy
autor: mp

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Moravec debatu odstartoval zostra. S korupcí v Česku. Vystrčil se rozohnil, Vondráček zuby nehty oponoval. A obořil se na šéfa české pobočky protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčku. „Hulvát!“ Pak se Vystrčil pořádně rozčílil kvůli Číně.

Bouřlivé studio u Moravce: Hulvát! poznamenal si nahlas na papír Vondráček. Vystrčil se zas rozpaloval kvůli Číňanům
Foto: Repro ČT
Popisek: Moderátor ČT Václav Moravec

Hned v úvodu pořadu Moravec ukázal tabulku, z níž bylo patrné, že v oblasti boje s korupcí vláda neudělala v poslední době vůbec nic a ze 42 hodnocených zemí je na tom nejhůř. Nejlepší jsou naproti tomu Finové. Jde o tabulku skupiny Greco Group of States against corruption (GRECO), tzn. Skupina států proti korupci, jež byla založena v roce 1999 Radou Evropy.

„Naštěstí jsou to jen čísla z nějaké tabulky, protože doufám, že u tohoto stolu nikdo nepochybuje o tom, že když se srovnáme s Rumunskem a s Bulharskem, tak na tom s korupcí nejsme hůř,“ zdůraznil Vondráček. Jedním dechem dodal, že na Slovensku byl zavražděn novinář Jan Kuciak, ale k ničemu podobnému v českých podmínkách zatím nedošlo.

„Tomu, kdo vládne, se podařilo eliminovat protikorupční tlak, protože média vlastněná soukromými vlastníky o tom téměř nepíší, z politiků to téměř nikdo neřekne a korupce se realizuje tím, jak se přijímají zákony., protože když to jsou dotace, tak to není korupce,“ vypálil Vystrčil směrem k ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Sedláček byl položen dotaz

Máte nějaké důkazy, o tom, že si Pospíšil koupil dítě?

A jestli to je podle vás na hraně zákona, proč jste nejednal? Právo podat trestní oznámení má přeci snad každý a je to jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako se tak rozhodl třeba právě Pospíšil. Je to jeho právo a nechápu, co je na tom špatného? Podle mě je naopak to nejhorší a úplné morální dno, kdy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Reportér ČT kope do Poláků, protože se ozvali proti Ukrajincům

18:39 Reportér ČT kope do Poláků, protože se ozvali proti Ukrajincům

V Londýně proběhlo tento týden setkání představitelů evropských mocností s ukrajinským prezidentem V…