Brabec se vzpírá Babišovi: Rozpočet by se měl zvýšit o desítky milionů

16.06.2015 23:57

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) bude chtít navýšit rozpočet svého resortu o desítky milionů korun. Řekl to dnes ČTK ve Sněmovně. Jeho stranický šéf a ministr financí Andrej Babiš v prvním návrhu rozpočtu životnímu prostředí přidělil 5,18 miliardy korun. V návrhu jsou už zohledněny i očekávané příjmy z prodeje emisních povolenek.

Brabec se vzpírá Babišovi: Rozpočet by se měl zvýšit o desítky milionů
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Hovoří ministr životního prostředí Richard Brabec

"Bavíme se o řádech desítek milionů korun. Nejsme ten resort, kde tlačí na Babiše, aby přidal deset miliard nebo pět miliard korun," uvedl Brabec. Navýšení rozpočtu by využil třeba k posílení České inspekce životního prostředí asi o 20 lidí. Část by šla také na program péče o krajinu. "To jsou tisíce drobnějších akcí, které jsou především pro obce a pro další subjekty," poznamenal.

Jednat chce také o výši peněz na takzvané újmy, kde je ministerstvo podle zákona o ochraně přírody a krajiny povinné majitelům pozemků lesů v chráněných oblastech vyplatit peníze za újmy, ke kterým dochází tím, že nemohou obhospodařovat své pozemky ekonomickým způsobem.

Hlavním problémem přitom podle Brabce není absolutní částka navýšení, jako spíše možnost využít finance v konkrétních kapitolách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala

12:34 Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala

Když se na kraji června letošního roku konal Rodinný den v pražské Stromovce, jeden z občanů počkal,…