Bradáčová vyšetřuje profesora práva Jelínka. Novinář píše o vyřizování účtů z minulosti

06.02.2021 12:19 | Zprávy

Před dvěma roky byla v jednání případná spolupráce pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Proti tomu tehdy vystupoval tamní vedoucí katedry trestního práva Jiří Jelínek. Nyní jsou opět ve střetu. O Jelínka je zájem médií kvůli únikům z vyšetřování v kauze bývalého soudce Sováka. Ale Bradáčová, která odpovídá za zákonnost tohoto vyšetřování, tvrdí, že k žádným únikům od orgánů činných v trestním řízení nedošlo. Informace přináší Info.cz.

Bradáčová vyšetřuje profesora práva Jelínka. Novinář píše o vyřizování účtů z minulosti
Foto: Repro ČT24
Popisek: Vrchní státní zástupkyně v Praze, Lenka Bradáčová

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová byla v roce 2018 oslovena, zda by se chtěla stát členkou oborové rady Právnické fakulty UK v Praze pro doktorský studijní program Teoretické právní vědy – Trestní právo, kriminologie a kriminalistika. V její kandidatuře ji na jednání Akademického senátu Právnické fakulty UK tehdy přijel podpořit i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Bradáčovou do oborové rady nominoval vedoucí katedry politologie a sociologie pražské Právnické fakulty a ústavní právník Jan Kysela. Pro jmenování do oborové rady bylo zapotřebí prokázat se především publikační činností, což se Bradáčové nepodařilo.

Bradáčová se členkou oborové rady nestala, jelikož její nominaci děkan fakulty profesor Jan Kuklík ještě před jednáním Vědecké rady Právnické fakulty UK stáhl, takže se o ní nehlasovalo. Důvodem postupu byla podle děkana absence vykazatelných publikací paní Bradáčové, což se v kontextu posuzování nominací do jednotlivých oborových rad ukázalo jako dílčí nedostatek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volby po německu, ne po americku. Klaus nemá velká očekávání ohledně října

15:57 Volby po německu, ne po americku. Klaus nemá velká očekávání ohledně října

Rozhovor bývalého prezidenta Václava Klause s moderátorem Thomasem Kulidakisem v podcastu Chuť moci …