Britská premiérka udeřila. V boji s teroristy klidně upozadí ochranu lidských práv

07.06.2017 17:44

Britská premiérka Theresa Mayová těsně před britskými parlamentními volbami znovu ukázala, že je schopná pronášet tvrdá slova. Nejmocnější dáma Velké Británie prohlásila, že Západ sice ctí lidská práva, ale ona se jimi nenechá v boji s teroristy zastavit. Aby je porazila, je kvůli tomu ochotna i zmírnit zákony na ochranu lidských práv.

Britská premiérka udeřila. V boji s teroristy klidně upozadí ochranu lidských práv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Předsedkyně britské vlády Theresa Mayová pronesla jen den před parlamentními volbami v ostrovním království velmi ostrá slova. Dala jasně najevo, že je ochotna velmi tvrdě zakročit proti teroristům, i kdyby kvůli tomu měla omezit ochranu lidských práv.

„Pokud nás budou naše zákony o ochraně lidských práv brzdit v tom, co je třeba udělat, změníme je tak, abychom to mohli udělat,“ řekla jasně premiérka. Její slova přinesla agentura Reuters. Za slova, která Mayová pronesla na předvolebním shromáždění, si vysloužila potlesk.

Tato slova dáma pronáší kvůli třem teroristickým útokům ve Velké Británii z poslední doby – po útoku před britským parlamentem, na koncertě v Manchesteru a naposledy na London Bridge. Ukázalo se totiž, že minimálně u posledního zmíněného útoku policie věděla o radikalizaci jednoho z útočníků. Britský kanál Channel 4 o něm dokonce natočil dokument. A přesto proti němu úřady nezakročily. Teď se to možná změní.

Mayová také v projevu vyzvala k udílení vyšších trestů pro lidi odsouzené z teroristických činů. Stejně tak požaduje snadnější vyhošťování podezřelých zahraničních osob, které by se teroristických činů mohly dopustit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naštvaný Okamura: Lžou o mně a 17. listopadu. Zde je pravda

17:40 Naštvaný Okamura: Lžou o mně a 17. listopadu. Zde je pravda

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se důrazně ohradil proti informaci, kt…