Britský novinář se ostře pustil do Obamy. Je to prý drzý lhář, který by se měl přiznat ke své největší chybě

30.09.2014 13:42 | Zprávy

Britský novinář z deníku The Telegraph Peter Foster kritizuje přístup amerického prezidenta Baracka Obamy k řešení krize v Sýrii a Iráku. O vzestupu Islámského státu prý Obama dobře věděl a přesto proti tomu nic nedělal.

Britský novinář se ostře pustil do Obamy. Je to prý drzý lhář, který by se měl přiznat ke své největší chybě
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„Vzhledem k tomu, jak byla Obamova politika rozvrácena vzestupem ISIL v Sýrii, nemělo by nikoho překvapit, že se nyní bude snažit americký prezident zakrýt značný dopad, který měl jeho špatný odhad na vyhrocení celé situace. To ovšem neznamená, že bychom mu to měli nějak usnadňovat. Spíš naopak," vyjadřuje se Foster bez obalu.

„Tento týden měl Obama tu drzost, že obvinil své zpravodajské agentury, že Bílý dům dostatečně neinformovaly o vzestupu ISIL. Veřejně tak hodil odpovědnost za své chyby na šéfa Národní zpravodajské služby Jamese Clappera. Podle mého mínění Clapper uznal, že podcenil situace v Sýrii, řekl Obama pro CBS News. Některá lživá vyjádření je časem složité uvést na pravou míru. Pokud ovšem necháme stranou činnost tajných služeb, Obama přehlédl fakt, že to byl právě on, kdo nechal sitauci v Sýrii tímto způsobem vygradovat. Přesto, že ho spoustu lidí z jeho okolí, včetně tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonové, hlasitě upozorňovali na potencionální rizika jeho pasivního přístupu," píše Foster.

„Clintonová se po opuštění svého úřadu netajila tím, že Obamovo počínání v případě řešení krize v Sýrii bylo chybné. 'Podle mé analýzy bylo chybou nepodpořit opozici vymezující se vůči Asadovi. V oblasti tak vzniklo prázdné vakuum, které nyní vyplnili právě džihádisté. Ti byli vyzbrojeni jinými silami a my jsme tak neměli možnost být součástí celého procesu a zabránit jeho současnému nepříznivému vyústění,' prohlásila Clintonová letos v létě v rozhovoru pro časopis Atlantic. Nicméně Obama odmítl jít v Sýrii s kůží na trh, byť situace si to vyžadovala, protože by tak popřel styl své zahraniční politiky, kterou prezentoval americké veřejnosti," míní Foster.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Jiří Vosecký byl položen dotaz

Jak jste spokojen s vyšetřováním bitcoinové kauzy?

A je pravda, že jste jako senátoři chtěli po nové ministryni dokumenty jako je soudní rozhodnutí, e-maily úředníků a zápisy ze schůzek a komunikaci s advokátem Tomáše Jiřikovského, a že vám je nedodala? Jak na vás nejen samotná kauza, ale hlavně celé vyšetřování působí? Já moc nevěřím tomu, že se d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

22:05 Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

Scott Horton, ředitel Libertarian Institute, se setkal s moderátorem Tuckerem Carlsonem, aby rozebra…