Britský poslanec se omluvil Corbynovi za tweet o stycích s StB

24.02.2018 17:28

Britský konzervativní poslanec Ben Bradley, který v příspěvku na sociální síti twitter obvinil šéfa labouristů Jeremyho Corbyna z vědomé spolupráce s agentem československé Státní bezpečnosti (StB), se za svůj výrok omluvil.

Britský poslanec se omluvil Corbynovi za tweet o stycích s StB
Foto: archív autora
Popisek: Jeremy Corbyn

Podle zpravodajského serveru The Independent Bradley uvedl, že jeho tvrzení bylo „zcela nepravdivé a chybné“. Poslanec prý svůj omyl hodlá odčinit i tím, že věnuje blíže neupřesněnou částku na charitu. Zprávu převzala ČTK.

Bradley, který je zároveň mluvčím Konzervativní strany premiérky Theresy Mayové pro otázky mládeže, na svém twitterovém účtu napsal, že „Corbyn prodal britská tajemství komunistickým špionům“. Mladý politik se tak připojil k řadě svých kolegů, kteří na Corbyna zaútočili v souvislosti se zprávami, že se předseda labouristů v 80. letech několikrát sešel s pracovníkem československé StB. Corbyn to nepopírá, tvrdí však, že to bylo nevědomky, protože rozvědčíka považoval za diplomata. Zároveň odmítá, že by mu předal jakékoliv informace. Corbynovu verzi potvrdila i ředitelka českého Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková.

Bradleyho kvůli jeho vyjádření na twitteru tento týden kontaktovali Corbynovi právníci. Pohrozili mu žalobou, načež poslanec příspěvek smazal. Nyní zveřejnil i velice poníženou omluvu. „Plně si uvědomuji, že mé tvrzení bylo zcela nepravdivé a chybné. Uvědomuji si, že jsem svým falešným obviněním, že zradil svou zemi a spolupracoval se zahraničními agenty, Jeremymu Corbynovi způsobil těžkosti a problémy,“ uvádí se v ní. Kromě omluvy poslanec slíbil, že pošle příspěvek charitě, kterou si Corbyn vybere, a že zaplatí veškeré výdaje na právníky, které Corbyn v této souvislosti musel kontaktovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opozice ohlásila pokus o sestřelení  vlády, Babiš nakráčel k pultíku: Já se musím smát. Žádný problém není, Piráti lhali

16:40 Opozice ohlásila pokus o sestřelení vlády, Babiš nakráčel k pultíku: Já se musím smát. Žádný problém není, Piráti lhali

Tiskovou konferenci před jednáním Sněmovny uspořádalo i hnutí ANO. Předseda poslaneckého klubu Jaros…