Brusel chce řešit čím dál víc věcí. Uprchlíky to neskončí, varoval občany šéf ODS

04.09.2016 12:02 | Zprávy

REPORTÁŽ „Budou požadovat, abychom přijímali desítky tisíc běženců,“ varuje předseda ODS Petr Fiala, který se domnívá, že když už jsme vůbec začali uprchlíky přijímat, chápe Evropa náš postoj v podstatě jako souhlas s kvótami. „Společně s tím leží v Bruselu také návrh na jednotnou výši sociální dávek, jež by měli migranti v celé EU pobírat. Já mám strach, že to neskončí jen u uprchlíků,“ upozornil profesor při své návštěvě Krnovska a Bruntálska, kam přijel podpořit své kandidáty do krajských a senátních voleb. Na besedě s občany Krnova ho doprovázel i někdejší automobilový závodník z rallye Dakar a současný senátorský kandidát Jiří Žák.

Brusel chce řešit čím dál víc věcí. Uprchlíky to neskončí, varoval občany šéf ODS
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala na besedě s občany v Krnově

Neformální besedu s občany začal lídr občanských demokratů kritikou vládní koalice, která podle jeho názoru hrne na českou veřejnost řadu byrokratických nařízení a směrnic, v nichž se už jen málokdo orientuje, a komplikuje tím většině lidí život. „Já jsem z toho v parlamentu mnohdy nešťastný, co se tam vlastně schvaluje, jak máme shrnovat sníh ze svých aut a podobně. Zregulovat do detailu náš život pomocí zákonů a různých nařízení přece nejde, to je úplně špatně. Často navíc jde o předpisy a směrnice, jež si vzájemně protiřečí,“ konstatoval profesor. Konkrétně se pak věnoval nejnovějšímu nařízení o porušování nočního klidu. „Dříve to řešila ve vypjatých situacích policie, dnes vám může zatrhnout rodinnou oslavu i nerudný soused a nic s tím neuděláte. Někdy říkám, že bychom v parlamentu měli na nějaký čas přestat schvalovat nové zákony i jejich další novelizace a lidem se bude žít určitě lépe,“ konstatoval Petr Fiala. Toho ještě doplnil Jiří Žák, který uvedl, že podobně to zřejmě probíhá i v orgánech EU, kde se řeší provoz sekaček na trávu a vhodná připojení vysavačů na síť, ale stále není vůbec vyřešený základní problém nelegální migrace, která ohrožuje bezpečnost celé Evropy.

„Ano, v Evropské unii se někdy vymýšlejí nesmysly, ale v mnoha případech si za to můžeme i sami, když jsme ‚papežštější než papež‘, třeba ve Francii se nenechali svázat některými zbytečnými omezeními na provoz restaurací a nikoho to netrápí. V Rakousku musí být schválena EIA u výstavby parkoviště na 500 aut, u nás už při stání pro 50 vozidel,“ shodli se v názoru na neúměrnou byrokracii v Česku předseda Fiala se senátorským kandidátem Žákem.         

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…