Buch, buch... a policejní stanice je na kusy. Ve Švédsku

19. 10. 2017 9:12

Švédsko je navenek považováno za úspěšnou bezproblémovou zemi, která přímo ukázkově přijímá migranty a vzkvétá ve všech směrech. Realita je však poněkud méně radostná. Země bojuje se zločineckými gangy, a ne vždy úplně úspěšně.

Buch, buch... a policejní stanice je na kusy. Ve Švédsku
Foto: Vít Hassan
Popisek: V jihošvédském městě Malmö, čtvrť Rosengard

Ve Švédsku existuje několik desítek tzv. no-go zón, kde žije větší množství muslimských přistěhovalců a spíš než švédské zákony tam platí islámské zvyklosti. Policie má v těchto oblastech značné problémy udržovat právo a pořádek. No-go zóny se nacházejí ve větších městech, jako jsou Stockholm, Gotebotg, Helsinborg či Malmö. V posledně jmenovaném městě je největším problémem hromadné zapalování automobilů, kterých jsou ročně zničeny stovky.

Ačkoli tuto skutečnost politicky korektní švédská média často zamlčují, na spáchané trestné činnosti se do velké míry podílejí přistěhovalecké gangy. Jedním z nejvíce obávaných je Loyal to Familia, kterou vede muslimský přistěhovalec Shuaib Khan. Gang sice původně pochází z Dánska, ale v posledních měsících rozšířil pole své působnosti i do Švédska. Jeho aktivity nepolevují ani poté, co byl zatčen samotný Khan.

Jak ovšem nasvědčují pravidelné zprávy o zapalování vozů zejména v Malmö a nepokoje v no-go zónách, Švédsko má „svých“ kriminálníků až dost. Naposledy se ukázali včera v jihošvédském městě Helsinborg, kde zaútočili přímo na policejní stanici. V brzkých ranních hodinách místní policejní stanicí otřásl silný výbch. Poškozena byla dle serveru Local velká část budovy, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn.

„Toto je velmi vážná věc. Útok na policii není jen útokem proti celé společnosti, ale na bezpečnost každého jednotlivce,“ uvedl policejní komisař Dan Eliasson, který je švédské veřejnosti velmi dobře znám. Loni v létě se stal terčem negativních reakcí poté, co v televizním studiu poněkud necitlivě komentoval smrt mladé švédské dobrovolnice. Dívka byla zavražděna mladým migrantem z Afriky a Eliasson místo jasného odsouzení vraždy takřka omlouval mladého vraha s tím, že jistě prožil četná traumata.

Nastražená bomba poškodila okna i vstupní prostory. „Celý vchod je zničený a všechna okna rozbitá. Došlo k rozsáhlým škodám, ale zatím ještě nevíme přesnou částku,“ uvedla mluvčí místní policie Åsa Emanuelssonová. Podle místní policie stojí za útokem zdejší gangy, které jsou údajně rozezleny z toho, že policii se v poslední době daří více objasňovat jejich zločiny. Jak dodává server Local, naposledy došlo k útoku na policejní stanice před třemi lety v Malmö.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…