Bude křik? Klaus ml. vytáhl fakta proti globálnímu oteplování. A proti mládeži ve stávce

06.05.2019 9:52

Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu vyjádřil k pátečním protestům studentů za lepší ochranu klimatu, které jsou inspirovány švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou.

Bude křik? Klaus ml. vytáhl fakta proti globálnímu oteplování. A proti mládeži ve stávce
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích
reklama

„K tomu pátečnímu záškoláctví a oteplování klimatu pár myšlenek ze světového bestselleru Iana Plimera ‚Heaven and Earth‘,“ napsal ve svém příspěvku úvodem Klaus mladší. Pokud je klimatická změna vinou člověka tak jistá, musí se okamžitě zastavit financování výzkumu těchto ‚změn‘, zavřít všechny tyto instituty a ušetřené miliardy dolarů věnovat na výživu populace,“ dodal.

Anketa

Zaslouží si Jaromír Jágr od Zemana vyšší státní vyznamenání, než jaké dosud má?

hlasovalo: 12317 lidí

A následně přidal další svá tvrzení. „Nejméně 95% skleníkového efektu v atmosféře zajišťuje vodní pára. Řada těchto lidí (Austrálie) tvrdí, že v důsledku uhlíkových emisí vzroste mořská hladina o desítky metrů. Často ale právě oni žijí přímo na pobřeží v luxusních domech koupených za peníze získané od bank, vlád a obchodníků s emisemi díky jejich ekokampaním. Fotovoltaika byla vynalezena v roce 1839 a lidstvo tak mělo 170 let, aby získávalo obrovské množství elektřiny. Nestalo se, neb solární energie je beznadějně neefektivní,“ řekl. 

Lidé podle něj myslí stádně, šílenství propadají ve stádech a k rozumu přicházejí jen pozvolna, jeden po druhém. „Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná. Proto klimatické souručenství ze své mantry vytěsňuje historii, archeologii a geologii,“ zmínil. 

„Vědecký konsenzus je z povahy věci nesmysl. Věda je založena na empirických datech. Příroda neposlouchá akademie věd, státní byrokracii, politiky ani aktivisty... Jakmile určitá skupina vědcům vyhlásí konsenzus, takřka vždy v tom hraje roli jejich zájem o vlastní výhody a privilegia. Žádný vědecký objev nevznikl konsenzem. Vždy je učinili badatelé, kteří šli s kůží na trh a postavili se soudobé mu stavu poznání,“ podotkl. 

„Spousty lidí na severní polokouli jezdí na dovolenou do teplejších podnebí a v USA se lidé za teplem běžně stěhují v důchodu. To jsou skuteční ‚klimatičtí uprchlíci‘. A kdybychom chtěli klima Země změnit, museli bychom zabránit bakteriím, aby dělaly to, co dělají, změnit oběžnou dráhu Země, dostat pod kontrolu variabilitu sluneční aktivity a mít schopnost ovládat výbuchy supernov,“ uzavřel.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

19:39 Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokor…