Bude z vás profesionální zpěvák? Poslanec Korte odpovídal čtenářům

02.03.2016 20:21

Poslanec TOP 09 Daniel Korte se znovu jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil, zda se bude věnovat profesionálnímu zpěvu, až skončí politikou, ale vyjádřil se i ke smlouvě Prahy s Pekingem. Došlo i na kauzu Fajád. Korte zkritizoval prezidenta Zemana, že si počínal hůř než ministr obrany Martin Stropnický.

Bude z vás profesionální zpěvák? Poslanec Korte odpovídal čtenářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Podle poslance Daniela Korteho je špatně, když ministr obrany a prezident republiky mluví o utajovaných dohodách. „Obojí je špatné. Horší je to druhé. O výkupném spekulovala (!) média. Prezident má přístup na Bezpečnostní radu státu, resp. je příjemcem jejích zpráv, tudíž dodal těmto spekulacím oficiální punc. Negativní důsledky: čeští turisté získali pro teroristy atraktivitu lovné zvěře. Vědí už, že se jim únos vyplatí,“ napsal zákonodárce.

PhDr. Daniel Korte

  • TOP 09
  • Stálá komise pro kontrolu použití operativní techniky Policie České republiky

Ministr obrany Stropnický ani tak není ministrem, jako spíše ministra hraje. Je to prý ucházející herec, ale slabý člen vlády, když nemá k dispozici scénář. V kauze Fajád ho neměl, improvizoval a takhle to dopadlo.

Samotnou výměnu pětice Čechů pak považuje za ukvapenou. Nezná sice detaily případu, ale věří, že bylo možné dál vyjednávat, aby šlo vyhovět spojencům. V tomto případě USA.

Podobně kritický byl i v případě dvou Češek unesených v roce 2013 v Pákistánu. Lidé by podle poslance měli vždy pečlivě zvážit, kam pojedou. „Chtělo by to používat zdravý rozum. Jezdit do rizikových zemí je stejně hloupé jako jít si zaplavat za povodně,“ doplnil.

Další odpovědi poslance naleznete zde.

Na otázku čtenáře KKK55, zda se bude věnovat profesionálnímu zpěvu, až skončí s politikou, odvětil následující. „Nikoliv.“

Zmínil také smlouvu Prahy s Pekingem. Česká republika prý posledních 25 let ctila právo Tchajwanu na demokratický vývoj. Pražsko-pekingská smlouva jde však proti této myšlence.

Nakonec si čtenáři s přezdívkou mochito postěžoval, že je Česko černým pasažérem NATO, neboť se před vstupem do Aliance zavázalo, že bude na obranu vydávat 2 % HDP. V tuto chvíli však vydává jen procento jedno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

9:07 Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

Advokátka a kandidátka ODS do Evropského parlamentu Eva Decroix se na svém facebookovém profilu vyjá…