Budete trpět, budete platit! Angela Merkelová chystá totální zátah kvůli migrantům. Ale ne na migranty

19.1.2017 9:34 dop.

V Německu začíná přituhovat a mnozí se obávají dalšího omezování svobody slova. Vláda Angely Merkelové tlačí na Facebook a Twitter, aby reagovaly na nenávistné projevy uživatelů sociálních sítí do 24 hodin.

Budete trpět, budete platit! Angela Merkelová chystá totální zátah kvůli migrantům. Ale ne na migranty
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

V důsledku přistěhovalecké politiky otevřených dveří ztratila kancléřka Merkelová i celá vládní koalice své výsadní postavení na německé politické scéně. Vzestup opoziční Alternativy pro Německo přinesl v zemských volbách po celé zemi CDU i SPD velmi nepříjemné výsledky a zejména s kritiky své migrační politiky se není vláda schopna vypořádat. Přes značnou podporu mainstreamových médií i spřízněných think-tanků a neziskových organizací.

Když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém, řekla si patrně kancléřka a její straničtí kolegové a začali podle toho konat. Jak uvedl dlouholetý spojenec kancléřky a předseda parlamentního výboru CDU Volker Kauder, bylo již dosaženo předběžné dohody se socialistickým ministrem spravedlnosti Heiko Maasem, podle které by společnosti Facebook a Twitter byly nuceny reagovat na nenávistné projevy do 24 hodin. V opačném případě by musely zaplatit pokutu.

„Ty pokuty ale musí skutečně bolet, jinak nebudou mít žádný smysl. Až doposud hráli provozovatelé sociálních sítí mrtvé brouky, když jsme chtěli řešit problémy,“ cituje zpravodajská agentura Bloomberg Kaudera. „Samotná kancléřka Merkelová podporuje regulaci sociálních sítí dlouhodobě. Ve snaze zamezit dalšímu vzestupu populistických hnutí, které získávají nejenom v Německu, ale po celé Evropě čím dál větší podporu,“ uvádí Bloomberg.

Anketa

Kdo má víc vaší úcty a respektu?

hlasovalo: 13347 lidí

Kauder nyní otevřeně hovoří o nutnosti vypracovat „seznam pokut“ a věří, že vládní koalice se na jeho obsahu rychle shodne. „Oběti útoků na sociálních sítích by měli dostat právo na ochranu stejné, jak tomu je i v ostatních případech. Zkrátka a dobře, co platí v reálném světě, mělo by platit i ve světě virtuálním,“ odmítl Kauder kritiku těch, kteří se v souvislosti s chystanými opatřeními obávají nastolení státní cenzury.

O nutnosti mazat „nenávistné“ příspěvky na sociálních sítích hovořil pro deník Rheinsiche Post také ministr spravedlnosti Heiko Maas. Také on pohrozil, že pokud nebudou společnosti Facebook, Twitter, Google a Microsoft více spolupracovat, vláda podnikne potřebné právní kroky. Němečtí politici si na provozovatele sociálních sítí sice stěžují, ale například zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg již před rokem slíbil, že svůj slib splní a nenávistné příspěvky proti migrantům budou mazány.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …