Budu otevřenější než Palas, slibuje jeho nástupce v ČSSD Novák

11.09.2012 18:34

Do čela kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji byl dosazen Miroslav Novák, který nahradil Jaroslava Palase. Ten v pozici hejtmana brzy skončí, nejen kvůli nejasnostem ohledně jeho finanční situace. Novák v předvolebním speciálu na Radiožurnálu několikrát zopakoval, že Palasovi nebylo nic dokázáno. Přesto připustil, že on bude ve finančních záležitostech otevřenější.

Budu otevřenější než Palas, slibuje jeho nástupce v ČSSD Novák
Foto: redakce
Popisek: Senátor Jaroslav Palas
reklama

„Kdokoliv bude hejtmanem po něm, přebírá kraj ve velice dobrém ekonomickém stavu,“ odpověděl Miroslav Novák na otázku, jak by vysvětlil nejasnosti kolem majetku Jaroslava Palase, nynějšího hejtmana. Ten je spojován se stavbou luxusního penzionu v Jeseníkách, jehož financování odmítl veřejnosti vysvětlit.

„Co to má společného s finančním stavem hejtmana?“ opáčil ale moderátor Martin Veselovský. Na to Novák odpověděl, že Palasovi nebylo nic dokázáno nelegálního. A začal popisovat, jak by se choval on jako hejtman. „Doma mám výpisy z daňových přiznání za posledních jedenáct let,“ vysvětloval. „Já jsem otevřený k těmto záležitostem,“ ujišťoval. I proto nahradil Palase v čele kandidátky ČSSD.

Problém rozpočtového určení daní, kvůli kterému přijde hlavní město kraje Ostrava přibližně o 200 milionů korun, Novák svaloval na vládní koalici. „Já věřím, že lidé vyženou vládu ze Strakovy akademie,“ uvedl. Co se týče konkrétního řešení, doufá, že se ostatní města kraje uskromní. „Ani ta města na tom nejsou dobře,“ opáčil ale lidovec Vít Slováček.

Aktuálním problémem v kraji je ale metylalkohol, který má již osm obětí. „Je nám líto, je to trestný čin, ale hejtman s tím nemá co udělat,“ krčil rameny Pavol Lukša z TOP 09. „Primární roli musí hrát policie, aby k takovýmhle věcem vůbec nedocházelo,“ doplnil ho David Sventek z ODS.

S tím však příliš nesouhlasil komunistka Josef Babka, hejtman prý určité nástroje má. „V jeho pravomoci je živnostenský úřad,“ upozornil. Ten podle jeho slov může situaci řešit tak, že by nepovolil určité podnikání.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

7:19 Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

Poslankyně za hnutí ANO Barbora Kořanová chce v Radě ČT odstřelit Zdeňka Šarapatku. Nelíbí se jí, ja…