Bulvár našel nový dům Mirka Topolánka i byznys, kterým na něj prý vydělává

16.12.2013 7:02

Deník Blesk vypátral novou adresu někdejšího premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho manželky Lucie Talmanové. Na rozlehlých pozemcích v Útěchvostech staví manželský pár rozlehlé sídlo poblíž lesa, daleko od zraků kolemjdoucích. Rozpočet? Podle Topolánka 15 milionů korun, polovinu z této sumy prý tvoří hypotéka.

Bulvár našel nový dům Mirka Topolánka i byznys, kterým na něj prý vydělává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Blesk přináší také fotografie budoucího sídla manželů. Monstrózní stavba, jak ji deník označuje, stojí jen pár kroků od lesa na pozemku o výměře 14 tisíc metrů čtverečních, který údajně zdědila bývalá místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová po své tetě, Topolánek k němu prý přikoupil přilehlý ovocný sad.

Bývalý šéf ODS tvrdí, že ho stavba v Útěchvostech přijde na 15 milionů korun. Skutečná cena hotového domu bude ale podle deníku mnohem vyšší. "Stavíme dům, který jsem převzal na úrovni základové desky od původního stavitele," napsal v textové zprávě Topolánek.

Pivovarnický byznys vydělává

I když bývalý politik tvrdí, že polovina z potřebné částky bude financována z hypotéky, je otázkou, jak ji expremiér "utáhne", bude totiž podle odhadů Blesku činit asi 70 tisíc měsíčně. A nynější šéf Teplárenského sdružení prý tuto funkci vykonává bezplatně.

Rozpočet tedy musí držet pivovarnický byznys, který rozjel s manželkou. V chotěbořském pivovaru vaří oblíbený nápoj Čechů pod značkou Dačický. "A daří se jim - začínali s jedním druhem, teď už mají tři," uzavírá deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…