Byli jsme u toho, když Zeman včera diskutoval s demonstrantem. Podívejte se

5. 9. 2013 8:44

REPORTÁŽ Zlín nepřivítal prezidenta jen kyticemi a úsměvy. Na náměstí, kam na setkání přišly stovky lidí, čekaly na Miloše Zemana i dvě červené stopky. Aktivista Ziggy Horváth vítal hlavu státu protestními značkami s nápisy: Stop Zemanovi, stop totalitě.

Byli jsme u toho, když Zeman včera diskutoval s demonstrantem. Podívejte se
Foto: Daniela Černá
Popisek: Aktivista a písničkář Ziggy Horváth pokládá ve Zlíně dotaz prezidentovi
reklama

Setkání prezidenta s občany na zlínském náměstí před radnicí zahájily provokace. Jeden z místních aktivistů, písničkář Ziggy Horváth, se nedal se „stopkami“ přehlédnout. Prezident okomentoval jeho výzbroj hned v úvodu a také aktivistu rychle zaměstnal. „Děkuji jak svým sympatizantům, tak názorovým protivníkům. Prosil bych pána, který třímá v rukou nápis: Stop totalitě, stop Zemanovi, aby si připravil první otázku a dokázal, že je schopen se také na něco zeptat. Dám mu přednostní právo a slibuji, že bude první, kdo toto právo dostane,“ reagoval na transparenty Zeman.

„Doufám, že jsem přispěl k tomu, že byly vyhlášeny předčasné volby, které si většina občanů přála, stejně tak, jako velká většina občanů nedůvěřovala Nečasově vládě. 25. června tohoto roku jsem veřejně řekl, že nejrychlejší cesta k předčasným volbám je překlenovací vláda, a to se také stalo. Je totalitní ten, kdo usiluje o předčasné volby, ve kterých se občané mohou svobodně vyjádřit?“ doplnil prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Horváth hrozil rudou totalitou

Pak už dostal mikrofon Ziggy Horváth, který položil první otázku. „Žiji ve Zlíně od narození. Prožil jsem polovinu života v totalitě. Je mi 43 let. Jste v místě, kde žije Baťův odkaz. Určitě víte, jak se Baťa stavěl ke komunistům a jak se komunisté stavěli k Baťovi. Jak se Vy ke komunistům stavíte a jak se oni staví k Vám, i to je známé. K Vaší pozici Vám dopomohl Váš dlouholetý přítel Václav Klaus. Není tohle všechno jen divadlo na občany, které má ve skutečnosti zachvátit rudá totalita sociální demokracie spolu s komunisty, kteří se stále hlásí ke Klementu Gottwaldovi?“ ptal se Horváth.

Fotogalerie: - Miloš Zeman ve Zlínském kraji

Prezident Miloš Zeman s chotí na návštěvě ve Zlíně
Prezidentova ochranka před limuzínou
Prezident společně s hejtmanem Stanislavem Mišákem
Prezident Zeman s šéfem hradního protokolu Jindřic...
Prezident hovoří k občanům
Zadumaný prezident

Zeman v odpovědi na dotaz připomněl: „Vážený pane, mě komunisté třikrát vyhodili z práce, 17. listopadu 1989 jsem byl na Národní třídě v Praze. Chápu, že jste zasloužilý disident, který za komunistů hluboce trpěl a nyní, když už komunisté nejsou u moci, jste dospěl k závěru, že se máte vymezit proti komunistům. Jakou souvislost to má se mnou? Jak mi komunisté pomohli k získání prezidentského úřadu? Volily mě zhruba tři miliony občanů a nikdo neví, kdo z nich byl voličem komunistické strany, sociální demokracie nebo ODS. Pokud jde o to, zda mi Václav Klaus pomohl nebo ne? Vážím si toho, že mě podpořil i můj názorový oponent. Pokud chcete i Václava Klause považovat za komunistu, blahopřeji Vám ke zmatení pojmů,“ odpověděl Zeman.

Prezidentská návštěva pokračuje na Valašsku

Dotazy lidí se pak týkaly církevních restitucí, osobních žádostí občanů, nezaměstnanosti nebo podpory podnikání v kraji. Ve čtvrtek prezident zamíří ze Zlínska na Valašsko. Jeho první zastávkou budou Valašské Klobouky. I tam se uskuteční setkání s občany, tentokrát těsně před polednem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

11:16 K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

Za rychlé šíření požáru panelového domu v Bohumíně mohou hořlavé látky, potvrdili v neděli ráno mora…