Bylo to jako tečka mezi oči. Ministryně Valachová na odchodu prozradila, co zažívala s Peltou a sportovními bafuňáři

26. 5. 2017 20:57

Moje náměstkyně mi dala tečku mezi oči, říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy končící ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Její premiér a stranický předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes poslal návrh na její odchod z vlády na Hrad. Ministryně odchází po dotačním skandálu spojeném především s fotbalem.

Bylo to jako tečka mezi oči. Ministryně Valachová na odchodu prozradila, co zažívala s Peltou a sportovními bafuňáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miniistryně školství Kateřina Valachová

Ministryni školství Kateřinu Valachovou čeká v úřadu už jen pár posledních dní. Politický vaz jí zlomily problémy s rozdělováním dotací pro sport, především pro fotbal, který má v České republice nejpočetnější základnu. Policie tvrdí, že šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta a náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová se domlouvali na tom, jak dotace „správně přidělit“.

„Jsem nakrknutá, zelený trávník teď vidím červeně. Nejsem si jistá, jestli ještě někdy navštívím nějaké fotbalové utkání,“ zlobí se končící ministryně školství Kateřina Valachová. Nijak pěkně prý teď nesmýšlí ani o své kamarádce Simoně Kratochvílové, dnes již stíhané bývalé náměstkyni v resortu. „Pro mě je to tečka mezi oči a pořád čekám, co policie ještě prověří,“ prohlásila dáma. V minulosti ale Simoně Kratochvílové plně důvěřovala a nepochybovala o její loajalitě vůči resortu nebo vůči ní samé jako ministryni.

Celý rozhovor naleznete zde

Jako ministryně se prý také snažila Miroslavu Peltovi vysvětlit, jak by měl dotace přidělovat, aby se nedostal do konfliktu se zákonem, ale v této snaze zjevně selhala.

Nakonec prozradila, že si všímala rozdílnosti prostředí „sportovních bafuňářů“, učitelů, profesorů a vědců. Jsou to prý velmi rozdílné světy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…