ČSSD opět aplikuje sociálnědemokratickou lež, říká Drobil o volbách

29.07.2012 10:32

Místopředseda ODS Pavel Drobil hovoří v rozhovoru pro deník Právo odmítá, že by zvyšováním daní zradili své voliče. Zároveň uvedl, že volební kampaň ČSSD je čirý populismus.

ČSSD opět aplikuje sociálnědemokratickou lež, říká Drobil o volbách
Foto: ods.cz
Popisek: Bývalý poslanec za ODS a místopředseda strany Pavel Drobil

„Chceme lépe vysvětlovat práci kraje, tentokrát ale v opačné poloze, protože jsme v opozici, ale hlavně vysvětlovat práci vlády. To, co bylo kamenem úrazu v kampani 2008, bylo to, že dobré věci, které zavedla Topolánkova vláda a z nichž následující roky těžila spousta živnostníků, drobných podnikatelů, ale i občanů, kteří začali platit nižší daně, dostávali různé úlevy, nebyly dostatečně dobře vysvětleny,“ vysvětlil Drobil.

Podle svých slov by místopředseda ODS nepovažoval za úspěch výhru v jediném kraji, přestože by to bylo víc, než má jeho strana teď. Odmítá, že by měla ODS ztrácet voliče kvůli zvyšování daní – zvláště té milionářské. „Řekl jsem, že jsme šli na jednání s partnery, kteří chtěli třetí daňové pásmo, zrušit daňové paušály, zvýšit korporátní daně. V podstatě jsme všechno toto ubránili. Solidární příspěvek není další pásmo daně z příjmu fyzických osob, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to situace, která reflektuje na opačné straně přímky situaci našich důchodců,“ vysvětlil Drobil.

Fakt, že pravděpodobně ČSSD a KSČM zneužijí ve svých kampaních neoblíbené církevní restituce, považuje Drobil za populismus. „Jak jsem už řekl, sebevědomá strana nemůže vždy hlásat jen to, co zrovna chtějí voliči. ČSSD může aplikovat klasickou „sociálnědemokratickou lež“, která jim vyšla už před minulými volbami, že pokud zvítězí v krajských volbách, zruší zákon o církevních restitucích. Ale to přece nemá s krajskými samosprávami vůbec nic společného,“ uvedl Drobil v rozhovoru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

11:00 „Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

Předseda ODS Petr Fiala na svůj facebookový profil přidal novou fotku, kde se rozhodl ukázat jinou t…