ČSSD připouští eutanazii. Zeman: Takový zákon shodím

23.06.2021 9:46

Sociální demokraté představili své programové priority pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny, respektive až do roku 2030. Jsou mezi nimi výrazné zdanění bohatých občanů, zavedení bankovní daně, rozvoj bezplatného českého školství, ochrana českého zdravotnictví a také zavedení práva na eutanazii, neboli na asistovanou sebevraždu. Z Hradu kvůli tomu hlasitě zahřmělo.

ČSSD připouští eutanazii. Zeman: Takový zákon shodím
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident České republiky Miloš Zeman

Anketa

Je Alena Schillerová dobrá ministryně financí?

69%
28%
hlasovalo: 8467 lidí

ČSSD toho pro nadcházející roky slibuje hodně. Bezplatné a dobře fungující školství, žádnou privatizaci zdravotnictví, zavedení bankovní daně a zdanění bohatých, kteří by podle představ ČSSD měli zaplatit covidové škody.  

„Zavedeme daně z obřích majetků nad 100 milionů korun se sazbou 1 % ročně, inspirujeme se v Německu. Progresivní zdanění příjmů fyzických osob je nezbytné pro nápravu změn schválených ANO a ODS v roce 2020. Kvůli nim největší daňové břemeno padá na lidi ze střední třídy, zatímco ti bohatí budou mít více peněz. Uděláme to tak, aby se daně nezvedly nikomu do trojnásobku průměrné mzdy,“ oznámila sociální demokracie.

Vedle toho ČSSD také přislíbila, že bude prosazovat zavedení eutanazie v Česku.

„Budeme směřovat k uzákonění práva na eutanazii u nevyléčitelně nemocných osob. Současný stav ‚turistiky‘ za eutanazií do zahraničí není důstojný. Předpokladem bude dokonalé  právní ošetření celého postupu tak, aby nedocházelo k zneužívání systému,“ stojí v bodě 92 z celkem 302 slibů.

A to se ani trochu nelíbí na Hradě.

„Jednoznačně jsem deklaroval, že jsem proti zavedení eutanazie. Důležité je podporovat paliativní léčbu. Pokud by byla eutanazie poslanci schválena, slíbil jsem, že takový zákon budu vetovat,“ připomněl hradní mluvčí Jiří Ovčáček vyjádření prezidenta Miloše Zemana k tomuto tématu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman a eutanázie

Posední slib se týká zavedení institutu manželství pro stejnopohlavní páry.

„Zavedeme  manželství pro stejnopohlavní páry, které za současných podmínek nemohou naplnit své vztahy, zakotvit v životě, dopřát sobě i svým dětem, které již dnes vychovávají, jistotu a stabilitu. Děti nemají například nárok na alimenty, sirotčí důchod či automatické dědictví po jednom rodiči, v případě úmrtí svého biologického rodiče nemají jistotu, že o ně bude dále pečovat jejich druhý rodič. Proto umožníme vstupovat do manželství, se všemi právy a povinnostmi, i dvěma ženám nebo dvěma mužům,“ uzavírá ČSSD svou vizi do roku 2030 pro Česko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

21:20 „Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

Zrůdnost rozdělování školáků, nesmyslná premisa, že neočkování tvoří nebezpečí a zbavování se odpově…