ČSSD vyrazila do boje s novým sloganem. Slibuje spravedlivé reformy

20.04.2012 21:40

Že jsou sociální demokraté v opozici, ještě neznamená, že jsou plošně proti jakýmkoliv reformám. Také chtějí změnu, ovšem spravedlivou. Takto vysvětluje nový slogan a logo ČSSD její předseda Bohuslav Sobotka.

ČSSD vyrazila do boje s novým sloganem. Slibuje spravedlivé reformy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Na tiskové konferenci sociálních demokratů se za jejich zády objevil nový slogan: Spravedlivé = reformy ČSSD. Podle předsedy Bohuslava Sobotky to má voličům sdělit, že i ČSSD chce změny, ovšem jiné než vládní koalice.

"Tím logem chceme zdůraznit, že náš program není statický. Že to není žádná cesta zpátky, ale cesta reforem. Naše země se musí měnit, musíme reagovat na to, co se děje ve světě, že populace stárne," uvedl pro server iDnes.cz Sobotka.

Sobotka věří, že lidem se zatím slovo „reforma“ nezprotivilo. "Pro nás je důležité, abychom se tomu slovu pokusili vtisknout nový rozměr. Změny jsou potřeba, ale je nutné, aby byly spravedlivé, aby je společnost vůbec přijala," vysvětluje.

Ani podle politologů s takovým heslem sociální demokraté neriskují. "To slovo získalo negativní nádech díky ČSSD, která kritizovala vládní reformy. To, že nějaké reformy musí být, je ale 95 procentům obyvatel naprosto jasné," míní Bohumil Doležal.

ČSSD začala nový oranžový slogan na bílém pozadí používat i na diskuzích s občany v regionech. "Je to součást volební kampaně před krajskými a senátními volbami, je to produkt našeho volebního týmu," řekl volební manažer Jan Hamáček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…