ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

18.01.2021 17:57

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu pozval bubeníka, textaře, herce a spisovatele, také někdejšího politika Františka Ringo Čecha. Hovořilo se nejen o covidu-19, ale také o České televizi a její radě.

ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech
reklama

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10189 lidí
„Odchodem z politiky jsem se rozhodl, že se budu izolovat od světa a budu se věnovat pouze rodině a práci. Ale ono to dost dobře nejde. Nemůžeš ty kanály přeskakovat. Já jsem rozčílenej neustále. Dneska jsem si pustil... Tříkrálová sbírka. Taková dobrá myšlenka. Lidi, dávejte na dobrou věc. Najednou koukám na ty tři krále... celý život vím, že byli tři: Kašpar, Melichar, Baltazar. Byli to tři mudrci z východu. A ten třetí Baltazar byl černej. A už tam není! Není, není! Umřel. Tři bělouši!“ láteřil Čech, který byl v minulosti mimo jiné i poslancem Parlamentu ČR. „A já jsem si tak říkal: jestli vám dá někdo korunu, vy sbírko, tak to je blbec. To je zfalšování bájesloví! Zfalšování biblické zprávy. A mě by zajímalo, který blbec tohle nařídil!“ rozčílil se Čech.

„A teď je otázka, zda je to rasistické hledisko – aby tam nebyl černej, nebo ta podlézavost těch dobroserů... sluníčkář ho nabílil. Já jim dám tři krále bez Baltazara, šmejdi!“ láteřil dál. 

Xaver Veselý se následně Čecha ptal na názor na článek jedněch německých novin: Pozor, Česko nebezpečný soused. Xavera Veselého se to dotklo, co Čecha? „Buď pyšnej. Doba husitská se vrací. Naši hejtmani zase budou dělat spanilé jízdy, bude kam. Já jsem na to pyšnej. Kdy se Němci Čechů báli? Zase obrazně řečeno, jsme členové jedné Unie, i když my jsme členové druhé kategorie, jsme jedna parta. Oni sedí u řidiče a my vzadu u těch dvířek, co se vyhazujou z autobusu. Ale neřekl jsi důvod. Proč by se měli bát Čechů?“ reagoval Čech. 

Xaver Veselý odvětil, že to mělo být kvůli špatnému očkování a covidu-19. „Ale to je pravda,“ odvětil Čech. Následně se rozezlil na premiéra Andreje Babiše (ANO), kterého podle svých slov volil. „On snad bude očkovat sám. Co se o to stará? Premiér republiky, předseda vlády na to má najmout profesionální agendu, která má dokonalý managing a která to zvládne. A oni nám to snad s ministrem chtějí píchat do zadku sami!“ rozčílil se Čech. Podle něj mají očkovat všeobecní lékaři.

Anketa

Kdo ze zpěváků anebo zpěvaček má vliv na Vaše postoje?

hlasovalo: 3794 lidí

Následovala otázka od jednoho z diváků, který chtěl vědět, co nejvíc Čecha štve a co jej těší. „Štve mě – můžu říct skoro všechno. Já mám na výstavě, které se teď nekonají, takovou fotku, kde jsem s doutníkem. Mám medaili od Miloše. Nade mnou je fotografie Masaryka a pod tím je napsáno: Starý uražený blbec nasraný na celý svět. To jsem si tam nechal napsat, to to vystihuje. Teď mi volal Karel Šíp a říká: víš, jak se zbavíš covidu? Vypni televizi. Což je pravda,“ uvedl Čech. A co jej těší? Slavie.

Řeč přišla i na Čechovo malování. A co by namaloval, kdyby měl zvěčnit zasedání Rady ČT? „To bych se vyžil! To bys viděl ty hrůzy! Ty zrůdy, co bych tam namaloval! Víš, že já jsem na indexu v Český televizi. Já jsem disident. Já jsem jediný současný žijící disident umělecký. Můj nejoblíbenější seriál neopakují, že mě trestají za Miloše. My ti dáme – máš kamaráda prezidenta, šmejde, nebudeme opakovat tvůj program. Přestože byl jeden z nejoblíbenějších. Franta Filip jej režíroval! Ani jeho jméno mi nepomohlo. Tak jsem pošpiněn u Český televize. Tam sedí člověk, jmenuje se Maxa... to je šéf zábavy, já ho viním z toho, že ze mě dělá disidenta,“ rozčílil se zase Čech.

František Ringo Čech se rozhovořil také o svém vztahu s prezidentem Milošem Zemanem. „Já říkám každýmu: Miloš Zeman je můj přítel. Čili to nesouvisí vůbec s jeho politickýma názorama. Já s ním souhlasím, protože jsem ho sledoval ve Sněmovně, vím, jak je prostě bystrej, vynikající analytik, prostě pragmatickej, nebojí se, vždyť tam všichni klečej na tom Hradě. Dělají machra, když kamera venku, ale jakmile jdou dovnitř, tak si kleknou. Tak to má bejt, obrazně řečeno. Jakou má autoritu! Je to osobnost! Ale měli jsme štěstí – Havel, Klaus i Miloš jsou osobnosti. Teď přijde máslo teprve,“ sdělil Čech, který se domnívá, že další prezident bude nula, nicka, vlídnej člověk, kterej poslechne, co mu řeknou. „Kéž bych neměl pravdu, ale nevidím to dobře. Že bychom měli štěstí i na čtvrtýho prezidenta? To bys musel bejt ty,“ řekl Veselému Čech. „Anebo ty,“ odvětil Veselý se slovy, že nad tím přemýšlí. Čech podle svých slov nad prezidentskou kandidaturou rovněž přemýšlí. 

Společnost je pak podle jeho slov stále rozdělená. „Ta byla i za husitství. Byli kališníci, byli pod jednou, podobojí, byli Zikmundovi příznivci, byli příznivci táborů, lidé nejsou jednotní, a proto já jsem – a dokonce i Havel to o sobě jednou prohlásil, že jsem vlastně kryptomonarchista. Jeden člověk – pokud není blázen – což ve starém Římě – kromě božskýho Augusta, byli všechno magoři. To je neštěstí. Ale když je moudrej vládce, teprve teď zjišťujeme všichni, jak byl císař František Josef, jak byl mírumilovnej, Marie Tereze, co všechno udělala. Prostě jak zrušili robotu, jak udělali školy, aby mohly děti chodit do školy, to byli zpátečníci? Ne, to byli pokrokoví rozumní lidi. Kdyby měli systém jako dneska, tak to neudělá se nic. Všechno se rozplivne v pozměňovacích návrzích! Proto Solón, když ho Atéňani pověřili, aby připravil zákony, připravil je mimochodem do dneška, nepřekonané... na té Agoře je přednesl, oni to odsouhlasili, on sbalil kufry a odjel. Protože věděl, že přijdou pozměňováky. A ty pozměňováky, ty úplně zničí ten dobrej zákon – a za nimi vidíš zájmy těch lidí. Kdo komu slouží... pozměňováky ne. Dokonalej zákon! A platí... a postihy!“ rozčílil se dále Čech.

I když byl v 90. letech poslancem, on sám tvrdí, že člověk nic nezmůže. „Já jsem držel partu, pokud to neodporovalo mému svědomí. Já jsem vlastně – jediné dva zákony, kdy jsem na sebe upozornil, jeden byl, že jsem vlastně svojí záměrnou neúčastí znemožnil vyvlastnění chrámu svatého Víta státem. A dokonce jsem byl pranýřován v novinách. A když se rušil zákon o zákazu kočování – za první republiky vznikl zákon, že nesmějí cikáni kočovat. Musíš být usazen na jednom místě – a to tedy chtěli zrušit – já jsem byl proti – jedinej. Jsem podpořil zákaz kočování,“ dodal Čech.

Řeč přišla i na Piráty v čele Prahy. „Podle mě jsou to levičáci, ale prostě je to zdeformovaný... já jsem kryptomonarchista... ty Piráti – já myslím, za prvý už jsou infiltrovaný pitomcema, zase, každá strana nabere šunt. Ten Bartoš je sympaťák a určitě bychom si spolu rozuměli. Ale ti ostatní – primátor Hřib... já si říkám, jak se tohle může stát... ta strana nad sebou nemá kontrolu. Celá Evropa šílí – zelená energie! Neobejdeme se bez uhlí! Xavere, ty největší kapacity to říkají... opatrně, opatrně... ne! Zelené šílenství zachvátilo Evropu,“ uvedl Čech, že Piráti zkrátka nejsou blízcí jeho srdci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…