ČT se vybarvila, přesně podle Goebbelse. Docent Valenčík sepsal, co zvádli napáchat za jediný večer

20. 7. 2018 15:06

Ekonom Radim Valenčík se na svých webových stránkách pohoršuje nad pořadem, který Česká televize v rámci Horizontu na ČT24 zařadila a jenž nese název „Češi jako nejvíce rasistický národ“. Podle jeho slov se jedná o naprosto absurdní pořad, přesně dle Goebbelse, orientovaný proti SPD a celé naší zemi. V souvislosti s tím zmínil i nedávná slova nizozemského ministra zahraničí Stefa Bloka, který údajně pronesl cosi o rasistické Praze.

ČT se vybarvila, přesně podle Goebbelse. Docent Valenčík sepsal, co zvádli napáchat za jediný večer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Ovšem podle Valenčíka to není jediné aktuální selhání České televize, která se podle něj po setkání Putin–Trump pěkně vybarvila. „Ještě v 18.30 na ČT24 zase hovořila o ‚nezvratných důkazech‘, že za novičokem stojí Rusové. Přitom, jak dokonce informovala již většina našich mainstreamových medií před několika hodinami před tímto pořadem, to dementovalo britské ministerstvo vnitra,“ připomněl ekonom.

Holt „naše ČT“, povzdechl si Valenčík a dodal, že něco takového je na vyhazov či přinejmenším na pořádnou pokutu těm, co takové pochybení (účelovou manipulaci?) dopustili. „Nejlépe celý ten prohnilý spolek rozpustit a nenutit nás ho platit,“ rozčiloval se.

Co mu však kromě vysílání veřejnoprávní České televize pohlo žlučí, bylo i vyjádření nizozemského ministra zahraničí Bloka ve smyslu, že je Praha extrémné rasistickým a pro migranty životu nebezpečným místem. „Kdyby migranti jiné barvy pleti přišli do Prahy nebo Varšavy, pravděpodobně by je tam zbili,“ tak se prý na nedávném uzavřeném setkání vyjádřil nizozemský ministr zahraničí Stef Blok.

Záznam z tohoto jednání podle Valenčíkových slov teď unikl do médií. „Blok označil multikulturalismus za zkrachovalý koncept a pobouřil i občany jihoamerického Surinamu, když jejich zemi uvedl jako příklad neúspěchu soužití více etnik,“ upřesnil Vlenčík a dodal, že Bloka za jeho výroky kritizovala vláda i opozice.

Něco takového však ekonom u nizozemského ministra zahraničí považuje za zpychlost, nabuřelost, aroganci a indolenci. Nizozemskému ministru zahraničí vyčítá především to, že nezaregistroval, což by ve své funkci zcela jistě měl, kauzu číšníka napadeného na konci dubna v centru Prahy skupinou nizozemských turistů.

Vyšetřování totiž převzalo pražské oddělení vražd, tedy 1. oddělení pražské krajské policejní správy, a to na základě závěrů znalce, který hodnotil zranění, jež agresoři napadenému způsobili. Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že převzetí případu nutně neznamená, že by měl být případ překvalifikován na pokus o vraždu.

Původní text ZDE

Nizozemcům hrozí trest až dvanáct let. Nicméně možné překvalifikování v budoucnu policie nevylučuje. Bude záležet na dalších poznatcích z vyšetřování, doplnil Valenčík. „Jsem velmi zvědav, co v této situaci udělá náš trojnásobný ministr Hamáček a zda se proti této nehoráznosti ozve,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To přehnal. Ať se omluví.“ Jiří Čunek se silně zastal Babiše a nastalo dusno. Padla slova o zabití a Okamurovi

19:01 „To přehnal. Ať se omluví.“ Jiří Čunek se silně zastal Babiše a nastalo dusno. Padla slova o zabití a Okamurovi

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek je do určité míry černou ovcí v řadách KDU-ČSL. Jeho výroky tradi…