Časopis: Tajemné smlouvy vrcholného politika TOP 09? Vynořuje se exministr Jan Kubice

14.07.2014 11:26

Časopis Týden získal smlouvy, které uzavřel pražský magistrát s agenturou Pinkerton ČR a dalšími detektivními kancelářemi. Navazuje tak na kuloární spekulace, že si primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) najímá k citlivé práci soukromé detektivy. Radnice podle časopisu doteď mlžila a tvrdila, že jde o smyšlenku.

Časopis: Tajemné smlouvy vrcholného politika TOP 09? Vynořuje se exministr Jan Kubice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Anketa

Který pražský primátor byl nejhorší?

hlasovalo: 4357 lidí

Řada zakázek, jak píše Týden, se týká bezpečnostních služeb, poradenství, informačních technologií, městského kamerového systému či správy majetku. Za každou inkasuje detektivní kancelář statisícové částky z kapes Pražanů. Současně se dostávají k citlivým údajům.

Kancelář Pinkerton odmítá smlouvy komentovat. „Proč se o to zajímáte? Co jsme pro ně dělali, do toho vám nic není," odpověděl její jednatel Jan Beroun na dotaz Týdne.

Tomáš Hudeček, který je lídrem kandidátky TOP 09 pro komunální volby, prý nereaguje vůbec. Mluvčí magistrátu Petra Hrubá poslala přehled pouhých tří zakázek v celkové hodnotě 436 tisíc korun. Podle zjištění magazínu jich za poslední tři roky bylo ovšem mnohem více.

Pro magistrát navíc pracuje i kancelář SUB S.A., kterou spoluvlastnil exministr vnitra Jan Kubice. Ten má podle Týdne vazby na společnost Prominecon, která realizuje výstavbu a rekonstrukci tunelů a silnic pražského metra. Manželka syna exministra je totiž dcerou generálního ředitele firmy Petra Kuchára.

Snadný výdělek pro detektivní agentury?

Jediným jednatelem detektivní kanceláře SUB S.A. je dnes Kubicův kamarád Hynek Vlas, bývalý náměstek Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Velké množství zakázek, které firma od města získala, se týká přímo Opencard. Nejvíce zakázek ale radnice podle zjištění zadala firmě Cos Control, jejímž vlastníkem je také Vlas. V tomto případě jde prý vesměs o poradenské služby v celkové hodnotě několika milionů korun.

„Výstupy jsou často triviální a na úrovni zpráv studenta policejní akademie. Mám obavu, že si takto tyto agentury jen velmi dobře vydělávají. Problém ovšem je, že se tím zároveň dostanou k extrémně citlivým informacím, které se potom mohou snažit dále zobchodovat," upozornil pro Týden policista z elitního útvaru.

Policista, který si přál zůstat v anonymitě, dodává, že ve zpravodajské komunitě i v policii klíčí silné podezření, že lidé jako Vlas a Kubice Hudečkovi „rozpracovávají" politické konkurenty a připravují na ně dehonestující akce, pomluvy u jejich kolegů a skrze reklamní agentury také mediální dehonestace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa označil z…