Černoch na obalu rýže jim vadí? To už si snad dělají legraci! Senátor Valenta se neudržel

26. 6. 2020 8:59

Zapojme zdravý rozum a věnujme se řešení skutečných problémů! Senátor Ivo Valenta poslal ostrý vzkaz pseudobojovníkům za rovnoprávnost.

Černoch na obalu rýže jim vadí? To už si snad dělají legraci! Senátor Valenta se neudržel
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Po smrti černocha George Floyda, který v USA zemřel po zákroku policisty, se nejen ve Spojených státech zvedla vlna hněvu. Lidé vyrazili do ulic demonstrovat, ale někteří i rabovat. Za oběť jim padají i sochy historických osobností. Demonstranti mají za to, že se tyto osobnosti z dnešního pohledu nechovaly korektně a chtějí jim to spočítat.

Jedné soše Kryštofa Kolumba v USA urazili hlavu, další Kolumbovu sochu hodili do vody. Ušetřeni nezůstávají ani američtí prezidenti. A napadáním soch to nekončí. Aktivisté volají také po změně přebalů potravin. Uvítali by např., kdyby z obalů rýže Uncle Bens zmizel obrázek černocha.  

Senátor Ivo Valenta nad podobnými požadavky jen nevěřícně kroutí hlavou.

„To už si snad pseudobojovníci za rovnoprávnost všech ras a pohlaví dělají legraci… Nebo se jen chtějí mediálně zviditelnit? B je podle mne správně. Jinak by nepřistupovali k tak populistickým a směšným gestům, jakými jsou změny přebalů na potravinách, které mají svou často desítky let trvající tradici. Vždyť je to směšné!“ vypálil senátor Valenta na sociální síti Facebook.

Anketa

Je Miroslava Němcová vhodnou kandidátkou na funkci prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 24136 lidí
„Proč by v láhvi se siluetou ženy nemohl být tmavý sirup? Co na tom může černošky urážet? Přece pokud by byl sirup světlý, logicky by připomínal bělošku. To by vadilo také? Zakážeme tedy sirupy? Nebo zakážeme láhve ve tvaru žen? A co kdyby byl sirup vyroben z červeného ovoce? Urazí se indiáni, kteří jsou označováni jako „rudí“? A vůbec – pokud černoši z přebalů některých potravin zmizí – nebudou v tom někteří aktivisté a bojovníci za „lepší svět“ zase vidět diskriminaci, spočívající v tom, že jsou na těchto obalech pro změnu běloši? Co třeba Eskymáci? Nebudou muset zmizet ze všech obrázků, na nichž jsou zobrazeni spolu s psími spřeženími?“ položil několik otázek, aby ukázal, jak absurdní se mu tento boj jeví.

Nakonec požádal všechny lidi, aby zapojili zdravý rozum a věnovali se řešení skutečných problémů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak kobylky! Razie v Kauflandu, jakou Česko nevidělo. I covid by utekl

14:47 Jak kobylky! Razie v Kauflandu, jakou Česko nevidělo. I covid by utekl

Policisté se včera večer velmi zapotili v Kauflandu v Plzni. Důvod? Do obchodu dorazil autobus s něk…