Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu

11.05.2021 6:30

Češi mají dnes poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář ke sčítání lidu. Sčítání končí o půlnoci. Do té doby lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21.

Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Je možné také ještě během dneška vyzvednout na kontaktních místech listinný sčítací formulář a odpovědní obálku a vyplněný formulář v obálce pak vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě Českého statistického úřadu (ČSÚ). K neděli statistici obdrželi přes 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu, z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440.000 listinných.

Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka čísla z posledních dní a hodin ukazují, že většina lidí preferuje on-line formu sečtení. Jen za neděli podle něj přibylo přes 60.000 odeslaných elektronických formulářů. „Je to opravdu jednoduché a rychlé a zvládnete to odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Vyplnění on-line formuláře pro jednu osobu trvá průměrně 15 minut,“ uvedl Rojíček.

Sčítání začalo v sobotu 27. března. Začátek provázely potíže s informačním systémem. Po spuštění se musel hned první den zhruba na deset hodin odstavit. Od té doby funguje on-line verze bez problémů.

Sčítání lidu je povinné i pro Čechy žijící v zahraničí, kteří mají v tuzemsku trvalý pobyt. Za nevyplnění formuláře nebo za jeho nepřesné či neúplné vyplnění hrozí pokuta až do 10.000 korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …