Česká televize napadla argumenty Václava Moravce

08.03.2026 17:02 | Monitoring
autor: Marek Bláha

Moderátor Václav Moravec oznámil po více než dvou desetiletích odchod z České televize s tím, že za současných podmínek nemůže garantovat nezávislost redakční práce. Vedení ČT však jeho rozhodnutí pouze bere na vědomí a zároveň důrazně odmítá tvrzení, že by v televizi nebyla zajištěna redakční nezávislost.

Česká televize napadla argumenty Václava Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Moderátor Václav Moravec v neděli oznámil, že po více než dvou desetiletích končí v České televizi. V závěru svého pořad Otázky Václava Moravce uvedl, že za současných podmínek už podle něj nemůže garantovat nezávislost redakční práce a kritickou reflexi událostí, jak o nich mluví Kodex České televize.

Na Moravcovo vyjádření nyní reagovalo i vedení veřejnoprávní televize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

ČT je neobjektivní i díky Moravcovi, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 08.03.2026 17:34:41

|  20 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …