Česko podle Babiše nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země

06.03.2015 12:42 | Zprávy

Česká republika nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země, sama si v roce 1938 prošla podobnou zkušeností, míní vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Uvedl to v odpovědi na dotaz na Facebooku svého hnutí. Politik, který opakovaně kritizoval protiruské sankce, také napsal, že Evropská unie by neměla ustupovat agresi.

Česko podle Babiše nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při svém nominačním projevu

Babiš na dotaz Davida Horňáka uvedl, že si je česká vláda velmi dobře vědoma vážné krize na Ukrajině, včetně zabrání Krymu Rusy. "Nesouhlasíme s rozdělením Ukrajiny na dvě země. Podobnou situaci si dobře pamatujeme," uvedl ministr financí ve své odpovědi. "Týkala se Československa a stala se v roce 1938. Ve jménu zachování 'míru' Západ Hitlerovi ustoupil a obětoval Československo, mimochodem zemi skvěle vyzbrojenou a schopnou ubránit se vojenské agresi," poznamenal také v narážce na mnichovskou dohodu.

Ani dnes podle něj nejsou západní země jednotné v přístupu k ukrajinské krizi a nedodržují jednotně sankce. Jako příklad uvedl výskyt "nežádoucích" ruských občanů na různých místech Evropy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Reakce, která překvapí. Přišlo po útoku na Rajchla

9:53 Reakce, která překvapí. Přišlo po útoku na Rajchla

Po sociálních sítích kolují údajné záběry nového poslance Jindřicha Rajchla, který se na nich údajně…