Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

04.08.2021 21:15

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Vadí mu nedostatečně zdůvodněná opatření kabinetu či prohlášení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) k lidem, kteří mají dostatečně vysoké protilátky proti covidu-19, avšak stát odmítá jejich bezinfekčnost uznat. V rozhovoru pro švýcarského novináře též Okamura hodnotil nápad vlády v rámci jedné ze zamýšlených variant přístupu k neočkovaným dětem ve školách. „Segregace,“ uhodil směrem k Vojtěchovi.

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova
Foto: FOTO: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Tomio Okamura v pořadu Partie Terezie Tománkové.

Anketa

Kolik dle vás existuje pohlaví?

98%
hlasovalo: 18551 lidí
Zprvu Okamura v rozhovoru s novinářem kritizuje vládní protiepidemická opatření. Upozornil, že soud zrušil již třicítku opatření vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) jakožto protizákonná. „Problém je, že vláda řádně neodůvodňuje opatření, pouze plošně omezuje práva a svobodu občanů České republiky, řekl.

Kritizoval též rozhodnutí vlády odmítat uznávat potvrzení bezinfekčnosti lidem s dostatečně vysokým množstvím protilátek. „Ono se jim asi líbí, když můžou ovládat lidi nějakým jedním příkazem, ale nejhorší na tom je, že už i ministři zdravotnictví opakovaně říkají, že přestože vědí, že jejich opatření jsou protizákonná, přesto ta opatření budou dělat,“ pustil se znovu do současné vlády.

Chování Babišovy vlády je podle Okamura „za hranou právního státu“. „Právně za hranou“ má podle něj být kupříkladu vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) právě k neuznávání protilátek.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Očkování podle Okumury „musí zůstat dobrovolné“. „Kdo se chce nechat očkovat, ať se očkuje, těm občanům, kteří se chtějí nechat očkovat, musí stát zajistit možnost rychlého očkování bezpečnou vakcínou. Ale ti občané, kteří se dobrovolně nechtějí očkovat, tak nesmějí být diskriminováni,“ zdůraznil.

Nedávné vyjádření francouzského ministra zdravotnictví Oliviera Vérana k lidem protestujícím proti povinné vakcinaci, která má ve Francii platit například pro pracovníky ve zdravotnictví, kdy odmítající přirovnal k „ovcím, které hulákají v ulicích“, Okamura považuje za „hulvátské“ a „mimo mísu“.

Vadí mu i to, aby byly plošně očkované děti před nástupem do škol, k čemuž některé kvůli hrozbám dalšího přerušení výuky vyzvaly. „To je úplně nepřijatelná aktivita, nechápu, proč se školy stávají propagátory očkování, školy by se měly zaměřit na to, aby zajistily dohnání zameškaného učiva za loňský rok,“ řekl. Očkování malých dětí vnímá jakožto „úplně za hranou“. Že by byly očkované děti ve třídách oddělované od neočkovaných, pokládá za „segregaci“, Česká republika podle něho podléhá tlaku farmaceutických firem.

Celý rozhovor můžete zhlédnout zde:


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

19:54 Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými v…