Český rozhlas odmítá sdělit informace, kolik stojí právníci, výzkumy, auta. Mlčí už téměř měsíc

13.02.2017 17:27

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral jezdí super luxusním autem, za právní služby platí velké peníze, má bezpočet asistentek a výzkumy si nechává dělat, jak potřebuje. Tak to jsou indicie, které ParlamentníListy.cz získaly přímo od zaměstnanců této veřejnoprávní instituce. I proto jsme se je rozhodli ověřit. Výsledek? Po opakovaných e-mailech a urgencích nic. Ticho.

Český rozhlas odmítá sdělit informace, kolik stojí právníci, výzkumy, auta. Mlčí už téměř měsíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Je to o veliké trpělivosti. Ačkoli má Český rozhlas řadu zaměstnanců ve svém tiskovém oddělení, ParlamentníListy.cz je ani přesto nepřiměly k jakémukoli výkonu. Pojďme ale postupně. Komunikaci a vnější vztahy má na starost tento tým: Eva Sroka, Jiří Hošna (vedoucí, který dříve pracoval pro Veolii nebo pro Unilever, jenž vyrábí mycí prostředky), Markéta Bouchalová, Michal Bureš, Andrea Filičková, Zuzana Foglarová, Pavel Kachlík, Barbora Kreuzerová, Kateřina Prošková a Lucie Ryss. Další čtyři jsou v oddělení marketingu.

Poté, co jsme získali informace, že tato rozsáhlá státní „firma“ může nehospodárně vynakládat prostředky, jsme se obyčejně zeptali. To jsme ovšem nečekali, jaké peripetie s nejasným výsledkem se dočkáme. Nejprve otázky, na které jsme chtěli znát odpověď:

  • Byly za poslední dva roky uděleny komukoli z managementu nějaké odměny? Pokud ano, můžete uvést, jak veliké?
  • Jaké jsou náklady na externí služby právníků?
  • Jaké jsou náklady na vozový park ČRo včetně regionálních studií?
  • Platíte za jakékoli výstupy agenturám pro výzkum veřejného mínění?

A nyní proces, jakým s námi zaměstnanci ČRo komunikovali. 19. ledna odešel dotaz na Evu Sroka, která zastává vedoucí pozici. Odpověď nepřišla žádná, náš e-mail zřejmě přehlédla. Proto jsme jej zopakovali 27. ledna. To už Eva Sroka odpověděla s tím, že „dotazy jsem predala Jirkovi Hosnovi, ktery slibil, ze odpovedi zasle“. Jirka Hošna (ředitel oddělení) ovšem nezaslal nic. Na začátku února (2. 2.) jsme znovu napsali e-mail, tentokrát oběma zmíněným, tedy Evě Sroka a Jiřímu Hošnovi. Odpověď? Znovu žádná. Nevzdali jsme to. Dne 8. 2. opět dotaz – Hošna, Sroka. Opět nic. A to ani v pondělí 13. února.

Jak je možné, že generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, mimochodem bývalý asistent senátorky ODS Libuše Benešové, odmítá prostřednictvím svých podřízených komunikovat? Jak je možné, že veřejnoprávní instituce blokuje fakta o nákladech na právní a další služby?

Nevíme. Nikdo nebyl schopen během téměř jednoho měsíce odpovědět.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…