Čeští muslimové měli přispívat teroristům. Imám jim namluvil, že peníze jdou na zmrzačené děti

31. 5. 2019 8:10

Bývalý pražský imám Sámer Shehadeh je podezřelý z toho, že z peněz vybraných mezi českými muslimy podporoval teroristickou organizaci. Čeští muslimové přitom roky přispívali do svých sbírek v domnění, že tím pomohou zaplatit stavbu mešity v západoafrickém Beninu nebo uhradit péči o válkou zmrzačené v Sýrii, uvedl server iDNES.cz.

Čeští muslimové měli přispívat teroristům. Imám jim namluvil, že peníze jdou na zmrzačené děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Bývalého pražského imáma policie podezřívá, že peníze vybrané mezi českými muslimy, kteří přispívali od stokorun až po tisíce korun, předal teroristické organizaci Džabhat Fatah aš-Šám, v překladu Fronta dobytí Sýrie, jež je nástupnickou organizací an-Nusrá, sesterské organizace al-Káidy. „On byl sólista a i tyto sbírky byly jeho vlastní aktivitou. Kdyby lidé, kteří mu přispívali, věděli, kde peníze skončí, určitě by byli proti,“ uvedl předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi. 

Shehadeh sedí ve vazbě, byl obviněn právě z podpory terorismu a čeká na soud. Podporu an-Nusrá již přiznal, když jej eskorta předvedla k líčení v jiném případu přípravy teroristického činu, kde vypovídal jako svědek. Na rozdíl od policistů je však přesvědčen, že an-Nusrá nejsou teroristé. „Finančně jsem podporoval mudžahedíny v Sýrii, konkrétně an-Nusrá,“ uvedl.

Upřesnil, že v Sýrii bojují tři skupiny – první jsou extremisté z Islámského státu, druzí jsou lidé, kteří zradili islám a muslimy, a třetí pak lidé bojující proti okupaci snažící se aplikovat právo šaría, které on podporuje. „To jsou mudžahedíni (bojovníci za víru ve svaté válce),“ hájil se Shehadeh. 

Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…