Chci být jako Macron, ale jeden pološílený novinář mě pořád kritizuje, říká Babiš

23.07.2017 6:18

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si stěžuje, že na něj média neustále útočí a tvrdí o něm, že je hrozbou pro demokracii. Babiš to ale jednoznačně odmítá. Prý se chce postarat jen o to, aby český stát fungoval efektivněji. Když se o to pokouší nový francouzský prezident Emmanuel Macron, je chválen. Když se o totéž pokouší Babiš, je kritizován, především jedním „pološíleným novinářem“.

Chci být jako Macron, ale jeden pološílený novinář mě pořád kritizuje, říká Babiš
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš navštívíl Moravskoslezský kraj
reklama

Andrej Babiš tvrdí, že rozhodně není nepřítelem demokracie, jak o něm tvrdí jeho političtí protivníci. Teď se dokonce po republice objevily billboardy, které říkají, že Babiš a jeho hnutí ANO ohrožují demokracii. Bývalému ministrovi financí, který o sobě i po čtyřech letech v politice říkává, že není politik, se to zdá humorné. Hnutí ANO prý v České republice vzniklo právě proto, aby českou demokracii znovu postavilo na nohy.

K tomuhle ozdravení demokracie prý patří i snížení počtu poslanců a senátorů. Babiš připomíná, že o totéž se pokouší i nový francouzský prezident Emmanuel Macron.

„Ve Francii vyhrál se svým novým politickým hnutím prezidentské volby Emmanuel Macron. Ani on si nehraje na pravici nebo levici a vládu klidně složil ze socialistů i konzervativců. I on chce změnit Francii a o třetinu snížit počet poslanců. Zajímavé je, že ani jeho, na rozdíl ode mě, nikdo z našich ochránců demokracie nekritizuje,“ kroutí hlavou Babiš.

Celý komentář naleznete zde

Šéf hnutí ANO to vidí tak, že politici, kteří České republice vládli doposud, neměli vizi – a když přichází Babiš a nějakou vizi konečně předkládá, okamžitě ho kritizují. Když mluví o zrušení krajů, ozve se křik. Přitom, když už dřív senátor Jaroslav Kubera (ODS) mluvil o tom, že kraje neměly vzniknout, nikdo neříkal, že ODS ohrožuje demokracii.

Vedle toho chce Babiš zefektivnit fungování státní správy a zlevnit ji. Chce zlevnit a zefektivnit fungování Parlamentu, třeba tím, že omezí čas parlamentních rozprav podobně, jak tyto debaty omezují v Německu nebo v Rakousku.

„Všechny tyhle nápady okamžitě cupují politici a někteří novináři. Já jim pracovně říkám ‚pseudoobhájci demokracie‘. Víte, kdo z novinářů křičí nejvíc? Šéfredaktor jednoho z největších týdeníků v zemi, který šéfoval plátku ODS placeného z bůhvíjakých peněz. Anebo jeden pološílený šéfredaktor internetového deníčku, který byl současně ve volebním štábu neúspěšného prezidentského kandidáta a zároveň působil i jako šéfredaktor největšího bulvárního deníku v zemi. A pak se prohlásil morální autoritou a začal psát o tom, že jsem nebezpečím pro tuto zemi. Tohle jsou skutečné morální elity a praví obhájci demokracie? Stali se jimi přes noc a jejich dosavadní historie neposkytuje jediný důkaz o tom, že by podle těchto hodnot žili,“ pokračuje šéf hnutí ANO.

Oním „pološíleným novinářem“ míní Babiš zřejmě šéfredaktora Forum24.cz Pavla Šafra, který šéfovi hnutí ANO nemůže přijít na jméno. Babišovi samotnému prý jde jen a pouze o to, aby se tato země posunula kupředu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …