Chtějí ho zničit? „Vylučte mě!“ Generál Blaško se hlasitě ozval. Jde o dění v SPD

29.06.2020 19:24

Když hnutí Svoboda a přímá demokracie získalo v posledních volbách Evropského parlamentu dva poslance, předseda Tomio Okamura neskrýval spokojenost. Zdá se však, že v SPD teď cosi skřípe. Blaško tvrdí, že se ho Okamurovo hnutí snaží dostat do izolace.

Chtějí ho zničit? „Vylučte mě!“ Generál Blaško se hlasitě ozval. Jde o dění v SPD
Foto: Repro Twitter
Popisek: Europoslanec SPD Hynek Blaško v národních barvách
reklama

Anketa

Postupuje vláda proti šíření koronaviru SARS CoV-2 správně? (Ptáme se od 29.6.2020)

88%
12%
hlasovalo: 6099 lidí
Hnutí Svoboda a přímá demokracie zastupují v Evropském parlamentu dva poslanci – bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David a generál ve výslužbě Hynek Blaško. Druhý jmenovaný teď tvrdí, že se ho hnutí Svoboda a přímá demokracie snaží dostat do izolace a chtějí mu bránit v šíření jeho názorů.

Mezi členy SPD vzbudil pozdvižení Blaško tím, že v senátních volbách na Teplicku podpořil kandidáta Trikolóry, a ne kandidáta SPD.  Za hnutí SPD kandidoval pan Bohumil Ježek, který v prvním kole získal 4,9 procenta hlasů. Za Trikolóru kandidoval pan Zdeněk Pešek, který získal 3,5 procenta hlasů. Volby na Teplicku vyhrál zdejší primátor, nástupce Jaroslava Kubery v této funkci, Hynek Hanza.

Sám nabídl cestu, jak celou situaci vyřešit.

„Vážení přátelé, bylo mi sděleno některými z vás, že kdosi vydal doporučení, že členové a příznivci nemají sdílet moje příspěvky na Facebooku. Toto je evidentní snaha dostat mě do izolace, abych dále nemohl hnutí škodit. Tomu, kdo toto doporučení vydal, vzkazuji, zasaďte se o mé vyloučení z řad SPD. Tím se vyřeší moje ‚provinění‘, že jsem na základě vlastní vůle podpořil kandidáta, který není členem ani sympatizantem SPD, a nemusí se tím pádem vymýšlet, jak ještě jinak uškodit. Zbavíte se té tíhy jednou provždy. Zbavíte se dalšího nezávisle uvažujícího člověka, a to se cení,“ napsal s nádechem ironie.

V diskusi se mu mimo jiné dostalo povzbuzení, že v Trikolóře Václava Klause mladšího se dobře uplatní a že si z nelibosti, kterou v SPD vyvolal, nemá nic dělat.

Hynek Blaško vyslal vzkaz do SPD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To by v ČT koukali! Veřejnoprávní televize v Polsku? Raději snad nečíst

18:14 To by v ČT koukali! Veřejnoprávní televize v Polsku? Raději snad nečíst

Místy až kontroverzní volební kampaň provází prezidentskou volbu v Polsku. Ve druhém kole se utkají …