Chtěl jsem skončit už za Nečase. Ale nestihl jsem to, přiznal Lessy

01.03.2014 16:18

Petr Lessy v pátek definitivně ukončil kariéru nejvýše postaveného policisty v republice. Podle informací deníku Insider byl už před dvěma roky připraven sdělit svoji rezignaci tehdejšímu premiérovi Petru Nečasovi. Upozornil na to server Aktuálně.cz.

Chtěl jsem skončit už za Nečase. Ale nestihl jsem to, přiznal Lessy
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Lessy v rozhovoru pro deník Insider prozradil, že se s Nečasem ale nestihl sejít. Převzal totiž od svých podřízených usnesení, že je trestně stíhán pro trestné činy pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby, což vyústilo v nucený odchod z funkce.

Jednání s Nečasem si Lessy dle svých slov dojednal na 28. srpna 2012, tedy v době, kdy vrcholily roztržky s Nečasovými ministry, konkrétně s ministrem financí Miroslavem Kalouskem a ministrem vnitra Janem Kubicem.

„Poslední zlom nastal, když jsem začal mít pocit, že se stávám pro policii přítěží, že politici chtějí policii likvidovat ekonomicky. Jen proto, že je v čele Petr Lessy," popsal Insideru odcházející policejní prezident důvody, proč chtěl v čele prezidia skončit sám. Neuspěl totiž se svou žádostí o navýšení policejního rozpočtu o 440 milionů korun.

Nechci policii škodit, řekl si prý Lessy

„Proto jsem si řekl, že policii nechci škodit," dodal. „Ten den, kdy mě sháněla Generální inspekce bezpečnostních sborů, jsem skutečně přijel do Prahy, kde jsem měl mít schůzku s panem premiérem Nečasem. Ale on mi ji těsně před termínem zrušil," poznamenal nyní již bývalý policejní prezident. Pak se prý sbalil a odjel domů na severní Moravu.

Nečas se mezitím sešel se šéfem GIBS Ivanem Bílkem a pár hodin poté už Lessy čelil obvinění. Kubice ho odvolal a na jeho místo nastoupil Martin Červíček. Soud ale stíhání loni na podzim zastavil a tehdejší ministr Martin Pecina Lessyho na začátku prosince vrátil do funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

16:59 Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

„Dlouhodobým operacím, jako byl Afghánistán, odzvonilo,“ zhodnotil předseda vlády Andrej Babiš na sl…