Čína chce podpořit domácí firmy expandující do zahraničí

04.04.2015 18:10

Čína plánuje snížit byrokracii a náklady pro čínské firmy, které budou chtít rozšířit své podnikání do zahraničí. Tento krok má podpořit růst firem a odvrátit hrozbu zpomalení domácí ekonomiky. Vyplývá to z vládního prohlášení.

Čína chce podpořit domácí firmy expandující do zahraničí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: I tak vypadá život v dnešní Číně
reklama

Premiér Li Kche-čchiang uvedl, že Čína by měla finančně podpořit firmy, které budou chtít investovat v zahraničí, zefektivnit schvalovací proces, vyjasnit nebo odstranit nepřiměřená opatření nebo náklady, které brzdí investice čínských firem v zahraničí a umožnit firmám rychlý přesun do světa a jejich růst. Některé sektory však podle něj bude stále vyžadovat přísnější pravidla při schvalování.

Čínské společnosti v různých sektorech, od spotřebního zboží přes železnice po jadernou energii, se stále více snaží prosadit na zahraničních trzích kvůli zpomalujícímu domácími ekonomickému růstu. Spojení se zahraničními společnostmi jim také umožňuje získat cenné technické znalosti, a zlepšit tak jejich konkurenceschopnosti na globálním poli, napsala agentura Reuters.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…