Církevní restituce: Každý vám řekne, že to upekl Kalousek, odsoudil zákon Andrej Babiš a řekl, jak to chce „pajcnout“

13.11.2017 7:44

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš začal hovořit o tom, že finanční náhrady církvím ve výši 59 miliard korun za nevydaný majetek by bylo možné zdanit. Odmítá však, že by se tím chtěl zavděčit komunistům, aby podpořili jeho menšinovou vládu. Píše o tom dnešní deník Právo.

Církevní restituce: Každý vám řekne, že to upekl Kalousek, odsoudil zákon Andrej Babiš a řekl, jak to chce „pajcnout“
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie.
reklama

Babiš uvádí, že církevní restituce jako takové nezpochybňuje, co však podle svých slov zpochybňuje, je o 54 miliard předražený kšeft, jenž nazývá Kalouskovým. „Mám na to jasný názor už čtyři roky a mám na to jasný názor jako většina obyvatel naší země, že šlo o podvod na daňových poplatnících,“ nechal se slyšet Babiš, jehož udivuje i skutečnost, že toto nikdy nevyšetřovala policie. 

Částka 54 miliard podle jeho slov vychází z ocenění zemědělské půdy a lesů a z propočtů, ke kterým se v čase vyjadřovala řada expertů. Obzvlášť nechápe, jak uvádí v rozhovoru pro Právo, inflační doložku. 

„Jsem přesvědčen, že zdanit náhrady možné je. Kdyby to nešlo, tak proč by to jinak navrhovalo jihočeské zastupitelstvo pod vedením hejtmana Zimoly, KSČM nebo z toho jeden ze svých hlavních předvolebních slibů udělala sociální demokracie? Říkáme, že pokud je to příjem, tak má být zdaněn,“ poznamenal Babiš se slovy, že vše chce prověřit, bude-li vskutku ve vládě. 

V závěru rozhovoru pak Babiš odmítl, že by o zdanění církevních restitucí začal hovořit až kvůli podpoře menšinové vlády ze strany komunistů. „Čtyři roky opakuji, že náhrady mají být zdaněny,“ řekl rázně. 

„Podsouváte lidem, že chci zdanit církevní restituce, protože chci podporu komunistů ve vládě. To s tím nemá nic společného,“ sdělil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hříb a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hříb a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…