Co s nepůvodními invazními jedinci? Usmrtit nebo vykastrovat. Toto vážně navrhuje EU

29.07.2016 15:25

„Usmrtit nebo vykastrovat!“ hlásá titulek nového blogu europoslance za Svobodné Petra Macha. Ten se zamýšlí nad přijetím nového unijního nařízení ohledně invazních druhů, skrze které chce Unie omezit případné přemnožení nepůvodních druhů zvěře.

Co s nepůvodními invazními jedinci? Usmrtit nebo vykastrovat. Toto vážně navrhuje EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach
reklama

„Podle Unie může mít zavlékání nepůvodních invazních jedinců do Evropy vážné hospodářské a sociální důsledky a může ohrozit původní populace,“ napsal Mach s tím, že nově se na černé listině objevil mýval.

„Zavlékání nepůvodních druhů do Evropy může mít ‚sociální a hospodářské dopady‘, může dojít ke ‚genetickým účinkům křížení‘,“ zdůraznil Mach s tím, že invazní druhy mohou mít negativní dopad i na lidské zdraví. Ti, kdo pracují s invazními druhy, by měli zajistit jejich izolaci, případně humánní usmrcení, aby zabránili jejich úniku.

„Znamená to, že EU odmítá jakoukoliv migraci do Evropy?“ ptal se následně Mach a rovnou si odpověděl, že se to týká pouze některých nepůvodních druhů, mnoho zvířat totiž migruje. „Kdo tedy migruje ‚přirozeně‘, nemusí mít obavy ze zásahu Bruselu.“

Celý text zde

„Mýval zmizí z brněnské zoo i celé Evropské unie, píší média. Rozlučte se s mývalem. Bude vykastrován a další už k nám nesmí,“ komentoval nařízení Mach. „Rasismus? Dvojí metr? Selektivní přístup? Myslíte si, že Evropská unie má závažnější věci k řešení než mývaly v brněnské zoo? Já taky,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…