Co s nepůvodními invazními jedinci? Usmrtit nebo vykastrovat. Toto vážně navrhuje EU

29.07.2016 15:25

„Usmrtit nebo vykastrovat!“ hlásá titulek nového blogu europoslance za Svobodné Petra Macha. Ten se zamýšlí nad přijetím nového unijního nařízení ohledně invazních druhů, skrze které chce Unie omezit případné přemnožení nepůvodních druhů zvěře.

Co s nepůvodními invazními jedinci? Usmrtit nebo vykastrovat. Toto vážně navrhuje EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý europoslanec Petr Mach (Trikolóra)

„Podle Unie může mít zavlékání nepůvodních invazních jedinců do Evropy vážné hospodářské a sociální důsledky a může ohrozit původní populace,“ napsal Mach s tím, že nově se na černé listině objevil mýval.

„Zavlékání nepůvodních druhů do Evropy může mít ‚sociální a hospodářské dopady‘, může dojít ke ‚genetickým účinkům křížení‘,“ zdůraznil Mach s tím, že invazní druhy mohou mít negativní dopad i na lidské zdraví. Ti, kdo pracují s invazními druhy, by měli zajistit jejich izolaci, případně humánní usmrcení, aby zabránili jejich úniku.

„Znamená to, že EU odmítá jakoukoliv migraci do Evropy?“ ptal se následně Mach a rovnou si odpověděl, že se to týká pouze některých nepůvodních druhů, mnoho zvířat totiž migruje. „Kdo tedy migruje ‚přirozeně‘, nemusí mít obavy ze zásahu Bruselu.“

Celý text zde

„Mýval zmizí z brněnské zoo i celé Evropské unie, píší média. Rozlučte se s mývalem. Bude vykastrován a další už k nám nesmí,“ komentoval nařízení Mach. „Rasismus? Dvojí metr? Selektivní přístup? Myslíte si, že Evropská unie má závažnější věci k řešení než mývaly v brněnské zoo? Já taky,“ dodal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Největší zločiny. Turek se u Xavera rozjel. Hlavně o tom, kdo ho bude podporovat

17:40 Největší zločiny. Turek se u Xavera rozjel. Hlavně o tom, kdo ho bude podporovat

Filip Turek je superlídrem koalice Přísahy a Motoristů do Evropského parlamentu, podnikatel a někdej…