Co tam dělal, vždyť to ani nebyl historik! Bitva o Ústav stále dohořívá

11.04.2013 11:03 | Zprávy

Na serveru Denikreferendum.cz se Lukáš Jelínek, člen rady Ústavu pro studium totalitních režimů, rozepsal o důvodech odvolání jeho ředitele Daniela Hermana. Ten prý Ústav absolutně manažersky nezvládal a jako nehistorik se nechával několika zaměstnanci ovládat. Nikdo nevěděl, co Ústav dělá a v jeho práci byl chaos, ze kterého jen občas vypadla nějaká pochybná kauza.

Co tam dělal, vždyť to ani nebyl historik! Bitva o Ústav stále dohořívá
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na jednání Rady Ústavu pro studium totalitních režimů

„S každým dalším dnem ve mne sílil pocit, že působení Daniela Hermana ve funkci ředitele ÚSTR nevede k vyšší efektivitě práce Ústavu, k posílení jeho renomé a stabilizaci vnitřních poměrů,“ stěžuje si Jelínek. Herman, který nemá historické vzdělání, se podle Jelínka stal loutkou v rukou nejbližších spolupracovníků. "Sednout si do křesla ředitele ÚSTR by mne ani ve snu nenapadlo. Bůh suď, co k tomu vedlo pana Hermana,“ píše politolog.

Protitotalitní ústav se podle něj nestal symbolem otevírání témat a zveřejňování informací, ale naopak jejich utajování a selektivní práce. Klíčová agenda - digitalizace materiálu StB - probíhá chaoticky a nesystematicky a nebere prý vůbec v potaz hlavní zásady archivářské práce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Herman , Jelínek , Denikreferendum.cz , ÚSR

autor: jav

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…