Co to tvrdíte, že Západ něco dluží Ukrajině? napsal do novin Václav Klaus

29.04.2015 7:12

Exprezident Václav Klaus se na názorové straně Hospodářských novin pustil do polemiky se švédským ekonomem Andersem Aslundem, který tvrdí, že Západ Ukrajině dluží pomoc. Dle Klause však Západ Ukrajině nedluží vůbec nic.

Co to tvrdíte, že Západ něco dluží Ukrajině? napsal do novin Václav Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus v budově svého někdejšího působiště prognostického ústavu

Klaus na úvod své polemiky podtrhuje, že Aslunda považuje do určité míry za přítele nebo alespoň dobrého známého. A poukazuje na to, že v počátku devadesátých let byl tento švédský ekonom jedním z poradců údajných ruských reformátorů Gajdarovy a Jelcinovy éry.

Minulý týden Aslund Klausovi zaslal článek „Co Západ dluží Ukrajině“, v němž argumentuje, že Západ dluží Ukrajině finanční pomoc, protože boj Ukrajiny proti Rusku je ve své podstatě obranou základních evropských hodnot a vlastně obranou Evropy. „To mě zaujalo, neboť mě do této chvíle nenapadlo, že by Západ Ukrajině něco dlužil,“ podotýká k tomu Klaus.

Český exprezident s myšlenkou švédského ekonoma zásadně nesouhlasí a označuje ji za zcela zvrácené uvažování. „Ukrajinu jako nositele evropských hodnot já nevidím. Porošenko a Jaceňuk pro mě nejsou jejich garanty ani nositeli. Opravdu si to může Anders Aslund myslet?“ podivuje se Klaus.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: luš

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

7:42 Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

Válka na Ukrajině pokračuje a washingtonský Institut pro studium války oznámil, že Rusové dokážou v …