Co zloději ukradli, musí vrátit! Okamura zveřejnil třeskutý program

21.08.2013 11:12

Senátor a podnikatel Tomio Okamura už naplno začal pracovat na předvolební kampani. Nově spustil webové stránky svého hnutí Úsvit přímé demokracie. Kromě základních informací, novinek a fotogalerie zde zveřejnil také program.

Co zloději ukradli, musí vrátit! Okamura zveřejnil třeskutý program
Foto: Daniela Černá
Popisek: Tomio Okamura na besedě v Otrokovicích

Hnutí přímé demokracie má desetibodový politický program, ve kterém žádá ústavní, politické a legislativní změny, bez nichž nelze zaručit naší zemi ani občanům úspěšnou budoucnost. Jednou z cest je podle Úsvitu uzákonění referenda jako nejvyššího projevu vůle občanů a také prosazení přímé volby poslanců, starostů a hejtmanů.

Hnutí bude požadovat zákon o prokázání původu majetku. "V případě, že nebude doloženo legální nabytí majetku, bude zdaněn 100% daní. Co zloději ukradli, musí vrátit!" hlásá program.

Proti pozitivní diskriminaci

Zatočit chce senátorovo hnutí také s nepracující menšinou obyvatel, kteří žijí na úkor ostatních. "Je pro nás nepřijatelné dál tolerovat systém, kde vzniká vrstva lidí, kteří již nemají zájem pracovat, neznají slova jako povinnost a odpovědnost a terorizují své okolí kriminalitou. Na druhé straně tento systém šikanuje a ponižuje řádné občany, kteří se ocitli v nouzi. Jsme proti pozitivní diskriminaci," stojí v programu.

V souvislosti s tím hodlá Úsvit zpřísnit také podmínky sociální pomoci, protože podporu si zaslouží pouze ti, kteří vedou řádný život a řádně vychovávají děti.

Přísnější podmínky by podle Okamurova programu zasloužila také imigrační politika České republiky. "Nechceme zde nepřizpůsobivé imigranty nebo příchod náboženských fanatiků," stojí v jednom z bodů programu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…