Dalajláma sponzorovaný CIA. Létají tam miliony dolarů. A nepíše to žádná "kremelská propaganda"...

23.10.2016 19:07 | Zprávy

Komentátor Eura Jan Hrbáček zveřejnil na svém facebookovém profilu zprávu, kterou otiskl New York Times v roce 1998. Je o dalajlámovi a jeho spolupracovnících, kteří přiznali, že v 60. letech inkasovali od CIA ročně částku 1,7 milionu dolarů.

Dalajláma sponzorovaný CIA. Létají tam miliony dolarů. A nepíše to žádná "kremelská propaganda"...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

Podle Hrbáčka však tehdy spolupracovníci odmítali připustit, že by dalajláma dostával roční mzdu ve výši 180 tisíc dolarů. „Tyto finanční prostředky byly určeny pro tibetskou vládu v exilu, na trénink a činnosti tibetského hnutí odporu, jež zahrnovaly guerillové vpády do Číňany okupovaného Tibetu, odkud byli dalajláma a jeho věrní v roce 1959 vyhnáni,“ popisuje Hrbáček. Článek podle něj uzavírá odstavec, kde se píše, že tajný program CIA, jenž trval deset let, byl součástí většího plánu, jehož záměrem bylo podkopávat moc komunistických vlád, a to především v Sovětském svazu a Číně.

„Veřejnosti zpřístupněné dokumenty amerického ministerstva zahraničí však usvědčují dalajlámovy společníky ze lži. Stojí tu jasně napsáno, že dalajláma ve fiskálním roce 1964 od CIA inkasoval 180 000 dolarů. Balíček CIA v celkové hodnotě 1 735 000 dolarů pro tibetské hnutí odporu na rok 1964 obsahoval vojenskou podporu pro 2 100 tibetských guerill, které měly základnu v Nepálu, finance na vojenský výcvik Tibeťanů v americkém Coloradu, výdaje na jejich tajný transport z Colorada do Indie, odkud posléze pronikali do Tibetu apod.,“ zmiňuje Hrbáček a zveřejňuje informace z několika dokumentů CIA, v nichž například dalajláma žádá Američany o zbraně pro 30 tisíc mužů. 

„Z amerického kabelogramu z roku 2010, odtajněného WikiLeaks, se můžeme dozvědět, že dalajláma po předešlých neúspěšných pokusech vytvořit ve spolupráci s CIA rozsáhlý tibetský ozbrojený odpor proti čínským okupantům založil v rámci indické armády vlastní bojovou jednotku známou jako Establishment 22, do níž podle kabelogramu byli rekrutováni i dětští bojovníci ze škol z tibetské diaspory, mezi nimiž byli sirotci a opuštěné děti,“ tvrdí Hrbáček podle zmiňovaného článku. Dětské oddíly byly prý v roce 1971 odeslány s dalajlámovým souhlasem do války mezi Indií a Pákistánem a dalších ozbrojených konfliktů. 

Celý příspěvek Jana Hrbáčka:

Tohle napsal NY Times. Ne proruský či pročínský web. Nečte se to úplně bezbolestně. Dávám to sem kvůli vyvážení FB diskusí:

 V roce 1998 otiskl list New York Times článek , kde dalajlámovi spolupracovníci přiznávají, že v 60. letech od CIA inkasovali ročně částku 1.7 milionu dolarů. Odmítají ale připustit, že by dalajláma dostával roční mzdu ve výši 180 000 dolarů. Tyto finanční prostředky byly určeny pro tibetskou vládu v exilu, na trénink a činnosti tibetského hnutí odporu, jež zahrnovaly guerillové vpády do Číňany okupovaného Tibetu, odkud byli dalajláma a jeho věrní v roce 1959 vyhnáni. Článek uzavírá odstavec, kde se píše, že tajný program CIA, jenž trval deset let, byl součástí většího plánu, jehož záměrem bylo podkopávat moc komunistických vlád, a to především v Sovětském svazu a Číně.
 Veřejnosti zpřístupněné dokumenty amerického ministerstva zahraničí však usvědčují  dalajlámovy společníky ze lži. Stojí tu jasně napsáno, že dalajláma ve fiskálním roce 1964 od CIA inkasoval 180 000 dolarů. Balíček CIA v celkové hodnotě 1735 000 dolarů pro tibetské hnutí odporu na rok 1964 obsahoval vojenskou podporu pro 2100 tibetských guerill, které měly základnu v Nepálu, finance na vojenský výcvik Tibeťanů v americkém Coloradu, výdaje na jejich tajný transport z Colorada do Indie, odkud posléze pronikali do Tibetu apod. Přikládám k nahlédnutí několik dokumentů CIA  odtajněných na základě zákona o svobodě informací. V jednom z nich dalajláma žádá Američany o zbraně pro 30 000 mužů. Z amerického kabelogramu z roku 2010 odtajněného WikiLeaks se můžeme dozvědět , že dalajláma po předešlých neúspěšných pokusech vytvořit ve spolupráci se CIA rozsáhlý tibetský ozbrojený odpor proti čínským okupantům založil v rámci indické armády vlastní bojovou jednotku známou jako Establishment 22, do níž podle kabelogramu byly rekrutováni i dětští bojovníci ze škol z tibetské diaspory, mezi nimiž byli sirotci a opuštěné děti. Tyto dětské oddíly byly v roce 1971 údajně s dalajlámovým souhlasem  poslány do války mezi Indií a Pákistánem a dalších ozbrojených konfliktů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…