Dalibor Dědek: Obdivuji na Babišovi energii buldozera. Převzal socialistický podnik a nezkrachoval. Koalici s ním klidně udělám

3. 8. 2017 8:17

Byznysmen a miliardář Dalibor Dědek se rozhodl v nadcházejících parlamentních volbách podpořit hnutí STAN. Netají se však ani se svým obdivem vůči šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, vůči kterému se však leckteří členové hnutí vymezují.

Dalibor Dědek: Obdivuji na Babišovi energii buldozera. Převzal socialistický podnik a nezkrachoval. Koalici s ním klidně udělám
Foto: Archiv DD
Popisek: Miliardář a majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek

„Starostům jsem se nabídl už před několika měsíci. Oni říkali, že mají zájem, ale do toho připravují koalici s KDU-ČSL. Tehdy jsem to odmítl s tím, že bychom to jen těžko pospojovali dohromady. A vlastně se mi ulevilo. Až teprve když dohoda s lidovci nabrala rychlý obrat, zaklepali znovu, zda bych to, pět minut po dvanácté, nezkusil,“ řekl Dědek v dnešním rozhovoru pro MF Dnes.

A proč vlastně odmítl hnutí ANO, kde mu post volebního lídra nabízel sám šéf ANO Andrej Babiš. „ANO má lídra jako řemen, já tam nevidím své místo,“ podotkl s tím, že nechce spolupracovat s někým, kdo nemá ani čas si vyposlechnout, jak to myslí.  

Anketa

Miliardář Dědek slibuje Gazdíkovu STANu peníze i pomoc s lákáním osobností na kandidátky. Kam Starosty ve volbách vytáhne?

5%
0%
3%
0%
hlasovalo: 10280 lidí

Následně se rozpovídal o Babišovi a jeho podnikání více. „Nikoho nevidím černobíle. Andrej Babiš měl zdánlivou výhodu v tom, že přišel k hotovému. Převzal existující firmu. Já ale vím, jak tehdy socialistické podniky vypadaly. Taky jich většina zkrachovala. To, že jsme my začínali v garáži, považuji za ohromnou výhodu. Kdybych si mohl vybrat ještě jednou, jestli garáž, nebo převzít to, co je dnes Agrofert, jdu do garáže. Proto jsem si o Babišovi říkal, že musí mít nějaké dovednosti. A také, že má daleko větší odvahu než já, když do politiky jde. Chtěl jsem nebýt srab a řekl jsem, ať ho lidi volí,“ zdůvodnil, proč v minulosti Babiše podpořil. 

Obdivuje na něm mimo jiné podle svých slov i energii buldozera. Co se mu však nelíbí, je jeho rétorika. „Mým krédem je, že chci dělat politiku bez intrik a hašteření,“ dodal. Zároveň však nevyloučil ani možnost sestavení vlády s Babišovým hnutím ANO. „Dokážu si představit, že bych sestavoval dělný tým s kýmkoliv, kdo je ochoten pracovat na smysluplných projektech. A nechce to vyměnit za lumpárnu. Pak je mi jedno, jestli je červený, zelený či modrý,“ sdělil. 

Svou kandidaturou pak chce Dědek mimo jiné probudit lidi v této zemi, aby vytvořili nezávislou platformu slušných lidí s čistým štítem.

Závěrem se vyjádřil i ke své podpoře prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. „Myslím si, že prezident by měl být apolitický. Podpora pana Drahoše byla snahou se dobrat toho, že Česká republika bude mít klidného, rozvážného prezidenta, který nebude dělat ostudu a nebude krást pera. Nemyslím si, že by to měl být někdo, kdo se bude snažit zasahovat do politiky pomocí intrik a zákulisních her. Poté, co nastavil laťku Václav Havel, si to země nezaslouží,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

13:52 Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

Za posledních pět týdnů ve vládě končí už čtvrtý ministr. Po sérii protestů části umělecké obce rezi…