Další aféra v ČT: Dvořák odvolal Kvapilovou, ta rozmázla, co jí řekl

2. 9. 2013 16:58

Dnes jíž bývalá ředitelka Nových médií České televize Pavlína Kvapilová zaslala médiím prohlášení, v němž vysvětluje, proč byla odvolána ze své funkce. Generální ředitel ČT Dvořák se prý vracel k tomu, jak se Kvapilová zastala Daniely Drtinové v její kauze. Nakonec prý vše vyvrcholilo tím, že Dvořák ztratil v Kvapilovou důvěru.

Další aféra v ČT: Dvořák odvolal Kvapilovou, ta rozmázla, co jí řekl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavlína Kvapilová
reklama

„Důvodem, který mně osobně sdělil, byla ztráta důvěry." A čím si tuto ztrátu Kvapilová vysloužila? V tom má naprosto jasno. „Při našich posledních setkáních bylo hlavním tématem vždy mé veřejné vystoupení po stažení Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře, případně jeho možné následky. Nikoli strategie rozvoje Nových médií pro rok 2014, kterou si vyžádal 12. 8. a kterou jsem mu následně předložila,“ doplnila.

Připomeňme, že se Kvapilová zastala spolu s odbory České televize a dalšími kolegy Daniely Drtinové poté, co byla odvolána ze sledovaného pořadu Události, komentáře. Drtinová dostala svůj vlastní pořad Interview Daniely Drtinové, ale to podle Kvapilové nebylo nejpodstatnější. To nejzásadnější bylo nastartovat diskusi v České televizi tak, aby se televize veřejné služby stala průhlednější, transparentnější a více propojená s diváky.

V závěru svého prohlášení Kvapilová uvedla, že si počká, jaké náhradní místo jí bude v ČT nabídnuto a podle toho se rozhodne, jak bude postupovat dál. Poděkovala jak panu řediteli, tak kolegům za spolupráci. Podle informací ČT ji ve funkci nahradí Petr Svatoš.

Drtinová tepe ředitele ČT

Na stranu Kvapilové se v pondělí postavila její kolegyně Daniela Drtinová. Ta v nedávné době byla ve stejné situaci jako Kvapilová, když ji generální ředitel odvolal z postu moderátorky prestižního pořadu Události, komentáře.

Daniela Drtinová podle vlastních slov upozornila generálního ředitele ČT Petra Dvořáka na řadu možných chyb, které viděla ve zpravodajství ČT. Stalo se tak v době, kdy s ním jednala o svém novém televizním pořadu. Věřila prý řediteli Dvořákovi, že tato podezření na pochybení prověří a začne řešit.

„Dosavadní snahou bylo, abychom chyby, pokud se staly, napravili uvnitř. Plně samozřejmě respektuji právo generálního ředitele odvolávat manažery. Pokud jsou však odvoláváni ti, kteří na chyby upozorňují, považuji za svou profesní povinnost zaujmout k událostem posledních týdnů tento otevřený postoj,“ napsala Drtinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…