Další nezapomenutelná show Andreje Babiše: Lijí na mě kýble sraček. Pozval jsem Sobotku na čtyři oči a tím ta kampaň snad skončí

12.05.2017 15:31

Andrej Babiš (ANO) předstoupil před novináře, tvrdě se opřel do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Nešetřil však ani Evropský parlament, kde na něj prý kydají „kýble sraček“, budeme-li českého ministra financí citovat přesně.

Další nezapomenutelná show Andreje Babiše: Lijí na mě kýble sraček. Pozval jsem Sobotku na čtyři oči a tím ta kampaň snad skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přednáška ministra financí Andreje Babiše na Vysoké škole ekonomické na téma Fiskální a daňová politika

„Koaliční smlouva platí, i když teda pan premiér jí teda dvakrát velice brutálně porušil. Poprvé, když navrhl demisi celé vlády a podruhé navrhl mé odvolání. Přesto chceme v koalici pokračovat, protože jsme se shodli na tom, že chceme v koalici pokračovat,“ oznámil na úvod šéf hnutí ANO. Krizi podle jeho názoru jednoznačně vyvolal předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Stávající vládní krizi chce vyřešit Babiš tím, že se tedy nechá odvolat z postu ministra financí a místo sebe navrhl svou náměstkyni Alenu Schillerovou. Babiš nebude ani vicepremiérem, místo sebe navrhuje ministra pro životní prostředí a místopředsedu hnutí ANO Richarda Brabce.   

Babiš odmítl tvrzení premiéra, že jako ministr financí možná neplatil všechny daně tak, jak měl. „Musím se zásadně ohradit proti jeho opakovanému vyjádření, že se vyhýbám placení daní. Já jsem jediným politikem, který podal skutečná daňová přiznání za posledních dvacet let. Nebyla to ta pseudodaňová přiznání, která se podávají ve Sněmovně,“ vypálil šéf hnutí ANO. „Já bych byl strašně rád, kdyby pan premiér neříkal, že jsem někoho ošidil, o... a tři tečky. Opakovaně jsem vyzval pana premiéra i další politiky, aby to udělali stejně jako já,“ rozčiloval se dál.

„Teď záleží, jak rychle pan premiér zareaguje, já jsem mu ten návrh poslal včera 17:07. Mám domluvenou schůzku na čtyři oči, kde to probereme a tím snad skončí tahleta kampaň na mě,“ uvedl Babiš. Pokud by Sobotka na tento návrh nepřistoupil, byl by to podle Babiše důkaz, že ČSSD nechce tuto vládní krizi řešit a chce jen dál hrotti napětí proti šéfovi ANO.

„Zároveň bych se chtěl velice ohradit proti aktivitám pana Zaorálka, který deska v Právu říká, že mu vadí, že Finanční úřad nebyl schopen zahájit řízení ohledně podezření. Já považuju za skandální, že tady pan Zaorálek říká, že žádná kontrola neprobíhá. Jak to může vědět, vždyť je to utajené vyšetřování. U mě ve firmě se dveře netrhnou,“ rozčiloval se budovatel Agrofertu před mikrofonem.

„Já musím taky odmítnout, že jsem mu vyhrožoval, že použiju svá média proti jiným lidem. Je to lež a pan Zaorálerk to říká, protože se chce očistit,“ je přesvědčen Babiš.

Důrazně také popřel, že by měl v ruce živý policejní spis, jak to naznačuje nahrávka Babišova rozhovoru s bývalým novinářem MF Dnes Markem Přibilem a ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vyzývá v médiích policii, aby zjistila, co je na tom pravdy. Pokud by to byla pravda, nelze vyloučit, že se Babiš s Přibilem možná dopustili zločinu.

„V životě jsem živý spis neviděl. Ani jsem ho neměl v ruce. Je to lež. A já vám taky doporučuju nalistovat si v Hospodářských novinách, kde citujou ze spisu pana Pelty, tak to by měl tu policii poslat pan ministr rovnou i do Hospodářských novin. Tady vidíte, jak se lidem měří různým metrem. To je hrozné, že pan Chovanec tady posílá policii na vicepremiéra. Mě už vyšetřovala policie i kvůli té ‚zkorumpované pakáži‘. Na tom si trvám. Nechal jsem si k tomu zpracovat analýzu, že reportéři ČT dělali ty reportáže účelově proti mně,“ pálil dál Babiš.

Pak se znovu pustil do premiéra Sobotky. „Dneska jsem seděl na jednání Rady seniorů a slyšel jsem z úst pana premiéra i pana předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD), že jsme úspěšná vláda, ale oni asi teda zapomněli, že já v té vládě sedím taky. To už u nás tak chodí, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán,“ řekl.

Stranou Babišovy pozornosti ovšem nezůstala ani aktivita v Evropském parlamentu, který si chce posvítí na svobodu médií v Česku. Ministr financí má za to, že jde o další vlnu kampaně, kterou proti němu rozvíjí paní Ingeborg Grässle, šéfka výboru europarlamentu pro kontrolu rozpočtu. Není ale sama. Proti Babišovi údajně jde také lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Já z dlouhodobého hlediska vnímám pana Zdechovského, který mě statečně pomlouvá, což nepovažuju za politicky korektní. A mám tam jednu velkou fanynku, paní Gresle, s ní jsem se viděl jednou v Berlíně, kde jsem jí dal kytičku a ona mi říkala, jak je strašně dobře, že mě Česká republika má a co tady dělám. Jenže dneska je vždycky připravená vyhodit na mě kýbl sraček a je připravená poskytnout rozhovory protibabišovským médiím. Ona nemá ráda Českou republiku a mně velice vadí, když jí k tomu někteří čeští europoslanci vybízeji,“ rozčiloval se Babiš.

Poslední slova věnoval prezidentu republiky Miloši Zemanovi a faktu, že Zeman se rozhodl omilostnit nájemného vraha Jiřího Kajínka. „Pan prezident měl na to ještě před rokem jiný názor, teď ten názor změnil, tak to snad lidem vysvětlí,“ uzavřel Babiš. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…