Další průzkum z Německa. Příznivci Schulze budou překvapeni

20.04.2017 7:25 | Zprávy

Pozornost celé Evropy se soustředí na Francii, kde se budou konat prezidentské volby již tuto neděli. Letos se však budou konat důležité volby také v Německu. Aktuální průzkum naznačuje, že to bude mezi Merkelovou a Schulzem ještě zajímavé.

Další průzkum z Německa. Příznivci Schulze budou překvapeni
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Schulz, Merkelová

Bývalý šéf Evropského parlamentu Martin Schulz vlétl na německou politickou scénu jako kometa. Skomírající SPD vytáhl prakticky na úroveň favorizovaných křesťanských demokratů (CDU) Angely Merkelové a jednu chvíli se zdálo, že by mohl směle pomýšlet i na pozici německého kancléře. V několika průzkumech se dokonce dostal před Merkelovou a socialisté i jejich voliči začali pomalu věřit, že by mohli v podzimních volbách zvítězit.

Již první test v podobě voleb ve spolkové zemi Sársko před necelým měsícem ovšem ukázal, že Schulz a socialisté by měli zůstat nohama na zemi. Křesťanští demokraté zde nakonec zvítězili s náskokem více než deseti procent a k lepšímu výsledku jim nepomohl ani „faktor Schulz“. Politologové upozorňovali na skutečnost, že voliči dali Schulzovi jasně najevo, co si myslí o jím prosazované levicové koalici s Die Linke a Zelenými.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Josef Provazník

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…