Sotva začal v pátek platit šestý balík sankcí proti Moskvě, některé země Evropské unie už začínají opatrně mluvit o přípravě sedmého balíku sankcí. Státům sedmadvacítky přitom trvalo měsíc, než se na posledních opatřeních proti Rusku dohodly. Podobně jako v předchozích případech i tentokrát mělo nejvíc připomínek Maďarsko.
„Diskuse o možném sedmém balíku sankcí se už skutečně opatrně vedou delší dobu; některé státy, např. Estonsko, dokonce chtěly do závěrů summitu minulý týden prosadit zmínku o možných dalších sankcích. Nakonec od toho ale upustily, aby nekomplikovaly dohodu s Maďarskem, které, jak známo, měsíc blokovalo zahrnutí embarga na dovoz ruské ropy do zatím posledního balíku sankcí. A právě na tom se ukázalo, že je stále složitější se na sankcích shodnout, vzhledem k nutné jednomyslnosti. Na druhou stranu, od diplomatů seznámených s průběhem jednání opakovaně zaznívalo, že maďarské připomínky byly v zákulisí čistě technického rázu, nikoliv ideologického, byť třeba vystoupení Viktora Orbána pro média mohlo vyvolávat jiný dojem,“ zmínil zpravodaj Českého rozhlasu Viktor Daněk.
A co by v případném sedmém balíku sankcí proti Rusku mohlo být?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.