„Česká biskupská konference (ČBK), jíž předsedám, reagovala jako první a jediná zcela komplexně na dopis, který v loňském roce rozeslal Úřad práce ČR (ÚP ČR) významným zaměstnavatelům v ČR, u kterých by bylo možné, že se přihlásí ke společenské zodpovědnosti a že se přihlásí k podílu na řešení problémů, které tento stát má v oblasti vzniku skupin obyvatel, které jsou hůře uplatnitelné na pracovním trhu,“ píše v úvodu deklarace kardinál Dominik Duka.
V textu se zdůrazňuje, jak velký podíl na zaměstnanosti má v Česku katolická církev. Nejenže zaměstnává zhruba 2000 kněží, ale například jako zřizovatele charit, vzdělávacích zařízení a dalších ústavů má dalších 13 tisíc zaměstnanců. Drží také kolem dvanácti tisíc objektů, které potřebují soustavnou údržbu. V textu deklarace je dále uvedeno, že římskokatolická církev je prý vlastníkem více než 40 % všech památkových objektů. „Přínos z turistiky představuje pro státní hospodářství nezanedbatelnou částku. Zároveň každý kostel a každá kaplička představuje v mnohých venkovských oblastech jediné centrum společenského života. Vidíme tedy další prostor pro vytváření dalších pracovních míst, rozprostřených po celé republice a v malých sídlech, tedy v oblastech, kde je přístup k pracovním místům a novým pracovním místům nejhorší,“ zdůraznil kardinál výhody rozvrstvení majetku a s ním spojených pracovních příležitostí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr