Dánský problém, který statistiky zamlčují. Mrazivá budoucnost seveřanů v číslech

08.04.2019 21:40

Obraz Dánska coby země nepřátelské a nelidské vůči migrantům, zavádějící a falešný, varuje ve svém článku na serveru Gatestone Institute profesor Ole Hasselbach. Země prý spěje ke kolapsu, ale nemluví se o tom. Oficiální statistika prý započítává mezi „potomky imigrantů“ pouze první generaci dětí narozených imigrantům, kteří přišli do Dánska. Reálně hrozí, že se etničtí Dánové stanou kolem roku 2065 ve své zemi menšinou.

Dánský problém, který statistiky zamlčují. Mrazivá budoucnost seveřanů v číslech
Foto: Repro Guardian News
Popisek: Dánové protestují proti zákazu zahalování obličejů
reklama

Autor textu profesor práv Aarhuské univerzity Ole Hasselbach, jehož text přeložili pro české čtenáře Helena Kolínská a Libor Popovský, uvádí, že mediální obraz Dánska jako země nepřátelské a nelidské vůči migrantům je falešný. Příčinou je podle něj především politická zaujatost novinářů.

Anketa

Co jíte raději?

93%
7%
hlasovalo: 5929 lidí

Dalším důvodem je to, že je velmi obtížné najít důvěryhodné oficiální dánské statistiky o imigraci do země, absence spolehlivého výzkumu a zkreslená data. V roce 1960 mělo Dánsko 4 580 708 obyvatel, dnes má Dánsko 5 768 712 obyvatel. Růst populace byl z větší části nejspíše způsoben imigrací. V roce 2016 pak vypočítal dánský statistický úřad, že do roku 2060 bude v Dánsku žít zhruba půl milionu imigrantů s neevropskými kořeny a 342 000 „jejich potomků“.

Hasselbach však zdůrazňuje, že tato oficiální statistika započítává mezi „potomky imigrantů“ pouze první generaci dětí narozených imigrantům, kteří přišli do Dánska. Oficiální údaje proto neukazují skutečnou demografickou situaci v zemi.

V souvislosti s tím profesor zmiňuje, že v roce 1989 publikovala soukromá organizace „Dánská asociace“ svoje alternativní projekce ve zvláštním vydání svého periodika Danskeren. Tento článek byl publikován anonymně, což podle něj odhaluje míru politické korektnosti a autocenzury panující v Dánsku již v té době.

Fotogalerie: - Čekání na Robinsona

Po zrušené konferenci ve sněmovně se Tommy Robinso...
Po zrušené konferenci ve sněmovně se Tommy Robinso...
Jana Volfová
Jana Borkovcová
David Rath
Po zrušené konferenci ve sněmovně se Tommy Robinso...

V článku se prý předpokládalo, že imigrace zůstane relativně statická, bez ohledu na předvídatelné, ale nedostatečné pokusy legislativu zpřísnit. Ukázalo se, že tato předpověď je velmi blízko dnešnímu skutečnému stavu. Článek předpověděl, že v Dánsku bude kolem roku 2020 žít asi 1,1 milionu imigrantů.

Do celkového počtu imigrantů zahrnul třetí generaci nově příchozích a pravděpodobný přibližný počet neregistrovaných cizinců. A i současné statistiky tuto předpověď potvrzují.

Fotogalerie: - Šizení potravin podle EU

Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Zatím to vypadá, že se nic nezmění
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Když výrobci vysvětlí, proč mají pro různé státy j...
Takže výmluvy typu jiných chutí východoevropanů zř...
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...

Jestliže bude současný demografický trend v Dánsku pokračovat, etničtí Dánové stanou kolem roku 2065 ve své vlastní zemi menšinou, varuje autor, podle něhož je to reálné. Uprchlíci do země nadále přicházejí a mnoho lidí využívá svého práva na slučování rodin. Je prý zároveň téměř nemožné vrátit někoho z těchto lidí do jeho země původu. Týká se to náhodných ilegálů, kterým se podařilo překročit dánské hranice.

Podle zprávy dánského statistického úřadu z roku 2017 je zaměstnaná asi polovina imigrantů s neevropskými kořeny ve věku od 16 do 64 let, tedy 53 procent mužů a 45 procent žen.

Původní zdroj ZDE.

Profesor Hasselbach dodává, že v Dánsku však existuje ještě mnoho dalších dezinformací s tím spojených. Je podle jeho slov velmi znepokojivé, že se do Dánska valí příliv imigrantů s neevropskými kořeny, jejichž děti a vnoučata nepřijímají dánské hodnoty a brání se asimilaci.

Kvůli levicovým médiím pak nedokáže většina Dánů pochopit, jakému závažnému problému Dánsko čelí. Je nepravděpodobné, že jakákoli politická strana, která se staví proti imigraci, našla dostatečnou podporu mezi voliči, aby mohla ovlivnit legislativu a řešila tuto naléhavou situaci, dodal na závěr profesor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepřizpůsobiví? Parazitují. Jsou nezaměstnatelní, udeřil primátor a naštval Pirátku. Rozsekl to Foldyna

7:49 Nepřizpůsobiví? Parazitují. Jsou nezaměstnatelní, udeřil primátor a naštval Pirátku. Rozsekl to Foldyna

KRAJSKÁ DEBATA XTV Svérázu Ústeckého kraje si naplno užil v další krajské debatě Luboš Xaver Veselý.…