David Rath uhodil na Babiše: Sám se mi chlubil, jak to bylo s Čapím hnízdem, vím, jaké všechny politiky platil. A pak se exministr rozpovídal o mstivosti Miloše Zemana

13.06.2017 18:31

Exhejtman a exposlanec David Rath se na serveru E15.cz vyjádřil nejen ke své kauze, ale také k exministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho sponzorování mnohých politických stran.

David Rath uhodil na Babiše: Sám se mi chlubil, jak to bylo s Čapím hnízdem, vím, jaké všechny politiky platil. A pak se exministr rozpovídal o mstivosti Miloše Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

„V rámci jakési vnitřní psychické přípravy jsem na to připraven. Je však otázka, zda na to je možné být připraven,“ odpověděl Rath hned na první ostrou otázku, zda je připraven jít do vězení. „Mám relativně málo vyvinutý pocit strachu a určitě se nebojím věcí, o kterých vím, že s vysokou mírou pravděpodobnosti nastanou,“ podotkl muž, jenž má zatím zkušenosti z vazby. „Je to zbytečně promarněný čas, nic se tam nedá dělat. Kdo zažil v minulém komunistickém režimu vojnu, je to de facto to samé,“ dodal. 

Rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně odposlechů očekával. „Měl jsem určité informace,“ sdělil.

„Nejvyšší soud přistoupil na využití institutu, tedy stížnosti ministra v neprospěch, která se do našeho právního řádu dostala v padesátých letech jako páka politiků na soudy a soudce,“ podotkl k tomu Rath. Podle něj jde o relikt padesátých let. Celá kauza se podle něj hodí i hnutí ANO před nadcházejícími volbami. 

Video najdete ZDE.

V rozhovoru Rath také zopakoval, že má informace o projektu Čapí hnízdo Andreje Babiše, kvůli nimž byl dokonce vypovídat na policii. Informace se prý dozvěděl od samotného Babiše. Podle jeho slov Babiš platil dříve v hotovosti politiky z ODS, KSČM a peníze posílal i ČSSD. „Když řeknu jména, ti lidé řeknou, že to není pravda a že jsem lhář. Řekl mi to ale sám Andrej Babiš, někdy i s konkrétními mnohamilionovými částkami,“ podotkl. „Sponzoři často sponzorovali více politických stran,“ řekl.

Nelichotivě pak hovořil o prezidentu Miloši Zemanovi. Ten je podle něj chorobně mstivý. „Najednou mě nezná. Byl mezi námi ale dříve i přátelský vztah,“ podotkl s tím, že zlom nastal v době, kdy došlo ke konfliktu mezi Jiřím Paroubkem a Milošem Zemanem a on se postavil na stranu Jiřího Paroubka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…