Dcera zavražděného ruského opozičního politika dostává výhrůžné vzkazy. Podívejte se

5. 6. 2015 10:45

Dcera zavražděného opozičního politika Borise Němcova Žanna se v rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa nechala slyšet, že jí prostřednictvím sociální sítě přicházejí výhrůžky. Dle svých slov se již v Rusku necítí bezpečně.

Dcera zavražděného ruského opozičního politika dostává výhrůžné vzkazy. Podívejte se
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Zavražděný kritik Kremlu Boris Němcov

Jednatřicetiletá Žanna Němcovová ze smrti svého otce nepřímo obviňuje prezidenta Vladimira Putina, což je patrně důvodem, proč jí na facebookový profil chodí nenávistné zprávy. Němcovová varovala, že se snaží současný režim umlčet veškerou kritiku. „Myslím, že situace se stále zhoršuje a nikdo neví, jak vše může skončit,“ uvedla Němcovová pro Rádio Svobodná Evropa. Někdejší televizní moderátorka a analytička akciových trhů připouští, že neví, jestli má brát výhrůžné zprávy na sociálních sítích vážně. „Na druhou stranu nemohu tvrdit, že bych se v Rusku cítila příliš bezpečně,“ konstatuje Němcovová, která je nyní v zahraničí.

Nejstarší dcera zemřelého opozičníka a bývalého vicepremiéra země Borise Němcova uvádí, že příchozí zprávy tohoto typu následně vystavuje na svém účtu. Nikoli prý však proto, že by ještě chtěla vše vyostřovat, ale z bezpečnostních důvodů. Autoři těchto nepříjemných vzkazů jsou dle jejího názoru Kremlem placení trollové. „Pokud chceš žít normální život, tak nechoď do politiky. Tvůj tatík pro 139 milionů Rusů udělal dost proto, abychom tě také nenáviděli,“ píše se v jednom z těchto vzkazů, pod kterým je podepsána Oxana Čižnikovová. Ta rovněž odmítá, že by za smrtí Němcova stál Putin a argumentuje tím, že za vším stojí buď islamisté či ukrajinské bezpečnostní služby.

V další zprávě Lidia Kattau kritizuje Žannu Němcovovou za to, že měla pomlouvat Rusko v rozhovoru pro jednu německou televizi. „Stejně jako tvůj otec cestuješ po Evropě a Spojených státech a pomlouváš Rusko. Tvůj otec pro zlepšení života lidí v Rusku neudělal vůbec nic. V 90. letech byl v Kremlu, ale řekni mi, co pro nás on a všichni další tehdejší politici udělali? Nic! Pouze rozprodali a vyplenili Rusko. Místo, aby tvůj otec pomáhal prezidentu Putinovi postavit tuto zemi na nohy, tak ho jen kritizoval a pomlouval ve Spojených státech i jinde,“ zlobí se Lidia Kattau.

Podle Němcovové je v ohrožení každý Rus, který nemůže mlčet o problémech země. „Každý, kdo otevřeně kritizuje Putina a jeho politiku, musí čelit určitému stupni nebezpečí,“ je přesvědčena Němcovová, která při své návštěvě Varšavy předala polským politikům svůj seznam vysoce postavených mediálních manažerů a novinářů, kteří dle jejího názoru nesou zodpovědnost za podněcování nenávisti v ruské společnosti. „Požádala jsem předsedu polského Senátu Bogdana Borusewicze, aby vyzval Evropskou unii k uvalení sankce proti lidem uvedeným na mém seznamu,“ zmínila Němcovová. Na seznamu je uvedeno osm jmen. Vedle šéfa státního mediálního kolosu Russia Today Dmitrije Kiseljova nechybí ani ředitel státní televize VGTRK Oleg Dobrodějev či televizní moderátor a poslanec Alexej Puškov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

16:41 Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury uspořádalo anketu, zda by Česko mělo přijmout několik…